Satılık Daireler: 9 kişi, Noida’da sahte reklamlarla 7 lakh’tan aldattı | Noida Haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod


NOIDA: Çarşamba günü dört kişinin tutuklanmasıyla Sektör 39 polisi, popüler konut web sitelerinde evlerin sahte reklamlarını yayınlayarak insanları dolandıran bir çeteyi çökertti. 12 Ocak’tan bu yana dokuzdan fazla kişiyi 7 lakh Rs için kandırdılar.
Şüpheliler, Uttar Pradesh’in Bihar ve Mainpuri semti sakinleri Amitesh Mishra, Mrityunjay Chaubey, Pushpendra ve Gautam Buddh Nagar sakini Anil Chauhan. Polis, şüpheliye ait bir ATM kartı, yedi sahte Aadhaar kartı, bir hesap cüzdanı ve 4.20 lakh Rs nakit ele geçirdi.
Üst düzey bir polis memuru, “Noida’nın farklı yerlerinde kiralık evlerde yaşıyorlardı” dedi.
Noida Polis Komiser Yardımcısı Ashutosh Dwivedi, çetenin işleyiş biçimini açıklayarak, çetenin popüler konut web sitelerinde çetenin cep telefonu numarasıyla birlikte sahte emlak ilanları yayınlayacağını söyledi.
30 Ocak’ta Noida sakinlerinden biri 79.000 Rs’nin dolandırıldığını iddia etti. Şikayetçi internette kiralık bir mülk arıyordu ve bir emlak satış, kiralama ve kiralama web sitesindeki telefon numarası aracılığıyla sanıkla iletişime geçti. Dwivedi, Sektör 46’daki boş bir daireyi kiraladı ve kendisinden 79.000 Rs’lik bir avans ödemesini isteyen tüm formaliteleri tamamladı. Şikayetçi taşınmak için binaya geldiğinde, dairenin başkasının olduğunu gördü,” dedi Dwivedi.
IPC’nin ilgili dolandırıcılık ve kalpazanlık bölümleri altında bir FIR kaydedildi.
“Sorgulamada zanlıların kendilerini sahte apartman/iş yeri sahibi gibi tanıttıkları anlaşıldı. Bir müşteri bir mülk aradığında çetenin cep telefonundan mesaj gönderilmiş. Bunun üzerine çete üyelerinden biri müşteriyi aramış ve paylaşılan mülk ayrıntıları. Zamanı kaydederler ve müşteriden konumu ziyaret etmesini isterler,” diye ekledi ADCP.
Zaman ayarlandıktan ve sanık mülkü müşteriye gösterdikten sonra, bir anlaşma olarak 2.000 Rs’lik RO transferini talep edeceklerdi.
“Müşteriye sözleşmenin sahte bir nüshasını verecekler ve onlardan üç ila altı aylık ön ödemeyi havale etmelerini isteyecekler. Parayı çekip çeteye dağıtacaklar. 12 Ocak’tan bu yana dokuz kişiyi 7 lakh Rs için dolandırdılar. Bu bilgi sadece bir banka hesabından ifşa edildi. Diğer banka hesaplarının detayları da kontrol ediliyor.”
Zanlılar Çarşamba günü çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.