Yüce ziyaret, ağır yenilgi. Bu Sparta’ya layık bir performans değildi, Kempné’yi rahatsız ediyor

RumBar

Global Mod
Global Mod
“Hepimiz çok üzgünüz, burada çok kolay puan veriyoruz. Olması gerektiği gibi bizim evimiz değil. Maç sonrası değerlendirmesinde Sparta antrenörü Pavel Gross, “Sürekli bir performansımız yok ve bu iyi değil” dedi.

“Oynamaktan mı korkuyoruz yoksa rakibin ne yapacağını mı bekliyoruz bilmiyorum. Ancak diğer takımlar buraya gelip puan topluyor” diye ekledi, Liberec’e karşı 8 Ekim’de oynanan maçta (1:4) kendi takımının da kötü performans sergilediği maça atıfta bulunarak.

Sparta antrenörü Pavel Gross, Karlovy Vary ile başarısız olan maçtaki suçlamalarını anlatıyor.

Ancak ne kendisi ne de Kempný bu tür kesintilere neyin sebep olduğu konusunda net değildi…

“Maç hâlâ kafamda koşuyor ama bilmiyorum. Onu parçalara ayırıp bir göz atacağız. Tekrar bir araya gelmek için bu yenilgiden çok şey çıkarabiliriz” diye umuyordu otuz üç yaşındaki oyuncu.

Michal, eğer olumlu karşılarsan böyle bir tokatın yakında gelmesi ve telafi edecek vaktin olması iyi bir şey mi?
Tekrar ediyorum, bir krizden ya da bir yüzden bahsetmeyeceğim, durumlara daha iyi ve farklı bir çerçeveden yaklaşmamız gerekiyor.

Bu maçın gidişatını nasıl değerlendirirsiniz?
Bu Sparta’ya yakışan bir performans değildi, buna diyecek sözüm yok. Karlovy Vary’yi de küçümsemek istemiyorum, mükemmel oynadılar. Ne pahasına olursa olsun kazanmak istiyorduk ama olmadı. Geriye sadece başınızı kaldırıp çok çalışmak kalıyor.

Son zamanlarda düzenli olarak ilk toplayan ve takip etmek zorunda kalan da sizsiniz.
Doğru, maç boyunca yokuş yukarı ilerlemeye devam ettik. İkinci periyotta biraz baskı yaşadık ama fırsatları değerlendiremedik ve skoru değerlendiremedik. Kazanmak istiyorduk ama olmadı. Hiç iyi oynamadık.

Vars’ların kendilerine en uygun olan konuda başarılı olmalarına izin verdiniz, öyle değil mi?
Evet, daha maçtan önce kendi kendimize hızlı adamlar olduğunu, onların hücum yapan bir takım olduğunu söyledik ve onlara fazladan en az üç gol verdik, bunun olmaması lazım.

On iki buçuk binden fazla taraftar geldi, bu sezonki en yüksek katılım oldu. Peki ya atmosfer?
Desteğiniz için elbette teşekkür ederiz, fazlasıyla vardı ve çok da takdir ediyoruz ama onlara istediklerini geri vermedik. Önümüzdeki maçlarda bunu düzeltmeye çalışacağız.

Spartalı defans oyuncusu David Němeček, Jakub Kovář’ın kale sahasında Karlovy Vary’nin forvet oyuncusu Iikka Kangasniemi ile mücadele ediyor.

Bu sezonun dördüncü, kendi sahasında üçüncü mağlubiyeti…
Kendi sahamızda kaybetmeyi göze alamayız, harika bir sahamız ve keyif aldıkları harika hokeyi görmek isteyen mükemmel taraftarlarımız var. Bugün denememize rağmen durum böyle değildi.

Frodl faktörü karar verdi mi? Konuk kaleci sana çok sıkıntı yaşattı.
Burada etken daha çok kendimizdi, ekip olarak bizdik.