Yılbaşı gecesi gitti, Noida, Ghaziabad’da bir defalık baro lisansı için henüz başvuru yok | Noida Haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod
NOIDA: Yılbaşına sayılı günler kala, Noida ve Ghaziabad’daki tüketim vergi daireleri, parklarda, otellerde, restoranlarda, kulüplerde vb. eğlence programları düzenlemek için zorunlu olan ara sıra bar izni için bir başvuru daha almadı.
Yetkililer, bir yaptırım kampanyası başlatacaklarını ve geçerli bir izin olmadan düzenlenen partileri düzenleyenler hakkında işlem yapacaklarını söylediler.
Noida’daki bölge tüketim vergisi memuru RB Singh, içki servisi yapılan partiler ve diğer etkinlikler için ara sıra bir bar ruhsatının şart olduğunu söyledi. “Kulüplerde, cemiyetlerde, tatil köylerinde, çiftliklerde, düğün salonlarında, halkevlerinde vb. düzenlenen partilerde içki servisi yapmak için ruhsat gerekir. Ruhsatsız içki içmek suçtur.”
Özel tüketim dairesi bu tür etkinlikler için 6 saat izin verir. Parti organizatörü, lisansı almak için https://www.upexciseportal.in/ adresinden başvurmalı ve bir defaya mahsus 11.000 Rs ücret ödemelidir. Singh, “İhlaller bulunursa uygulayacağız ve harekete geçeceğiz” dedi.
Ghaziabad’daki mevkidaşı RK Singh, bakanlığın farkındalığı artırmak için girişimlerde bulunduğunu ancak sonuç alınamadığını söyledi. Yetkili, Özel Tüketim Yasası’nın 63. Bölümü uyarınca, bir suçlunun altı aydan beş yıla kadar hapis cezasına ve geçerli bir izin olmadan parti düzenlemenin para cezasına çarptırılabileceğini söyledi.
Ancak yetkililer, önümüzdeki hafta birkaç başvuru yapılmasını umuyor. Bu tür programlar, 1955 Uttar Pradesh Sinemaları (Yönetmelik) Yasası uyarınca eğlence departmanından ayrı bir lisans gerektirir.