Yeni albüm Zběhlı satyr, sanatçı Milan Kozelka'nın bestelediği şiirleri sunuyor

RumBar

Global Mod
Global Mod
“Seksenli yıllardan beri Milan Kozelka ile çalışıyorum. Doksanlı yıllarda Fish Flesh Field'a başladığımızda aklına şarkı sözlerini bizim için yazma fikri geldi. Şarkıcımızın Alman olduğunu ve Çekçe'de yalnızca üç kelime bildiğini, bunun işe yaramayacağını söylüyorum. bunun sonuydu. Grubun kurucusu Jindřich Tolar, iki yıl önce onun ruhu benimle konuştu” diye anımsıyor.

Kitaptan gitara

Geçtiğimiz yılın sonunda çıkan bu CD, grubun üçüncü albümü olma özelliğini taşıyor. “Aynı zamanda Guerilla Records'un kanatları altında yayınlanan bir ilk albüm. Albüm resmi olarak geçen yıl 16 Kasım'da yayınlandı. Bu yıl bir konserle kendisine destek olmak istiyoruz” diye ekledi Tolar.

Müziğe uyarlanan şiirler Kozelka'nın Atlar kumar makinelerine koşulan koleksiyonundan geliyor.

“Covid sırasında kitabı açtım, şiirleri okudum ve müzik melodileri kafamda belirdi. Bu yüzden bir akustik gitar aldım ve şarkılar üzerinde çalışmaya başladım. Yavaş yavaş tüm grupla birlikte onları ayarladık. Ortak yapımcım Jaryn Janek'in de finalde büyük payı var, kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi müzisyen.

Bağlantı çalışıyor

Grup, albümün miksajını yapan Mark Štifter'in gözetiminde kendi müzik stüdyosu D'de kayıt yaptı. “Kayıt sırasında genellikle olduğu gibi zamanla sınırlı değildik, stresli değildik. Tek son tarih bizim 30'uncu yıl dönümümüz ve Milan Kozelka'nın 75'inci doğum günüydü ki o bunu göremedi.” diye belirtti Tolar. Kayıt sayesinde müzik tutkunlarının Milan Kozelka'nın çalışmalarına ulaşabileceklerini de sözlerine ekledi.

“Öte yandan okuyucular Fish Flesh Field ve Henry Dollar grubunu tanıyacaktır. Şu ana kadar bu bağlantının çalıştığına dair raporlarım var” dedi Tolar. Grubun Zběhlı satyr'i daha çok tanıtmaya çalışacağı söyleniyor. “Geri bildirimler olumlu. Umarım albüm yeraltı hayran kitlesi dışındaki konserlerde de sunulur”, diye diliyor Jindřich Tolar.