Yeida: Yeida Yönetim Kurulu Masasında: Havacılık Merkezi için Bütçe ve Yeni Bina Düzenlemeleri | Noida Haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod

NOIDA: Gelecek mali yılın bütçesi, yaklaşmakta olan Jewar havaalanını koruyacak CISF taburu için arazi tahsisi ve çevresinde bir havacılık merkezi için tüzük inşa etmeye ilişkin bir bölüm, toplantı sırasında tartışılacak gündemler arasında. YEİDAyönetim kurulu toplantısı 20 Şubat’ta Lucknow’da yapılacak.
YEIDA’nın Lucknow toplantısı öncesinde, hükümetin Jewar havaalanı projesi için özel aracı olan Noida International Airport Ltd’nin (NIAL) üç aylık yönetim kurulu toplantısı 17 Şubat’ta Jewar’daki havaalanı arazisinde yapılacak.
UP Genel Sekreteri DS MishraTOI’nin öğrendiğine göre, üç aylık yönetim kurulu toplantısına kim başkanlık edecek, aynı zamanda yaklaşmakta olan Noida Uluslararası Havalimanı’nda devam eden terminal binası, pist ve ATC kulesi inşaat işlerini denetleyecek.
YEIDA ve NIAL CEO’su Arun Vir Singh, NIAL’in ofisini havalimanı kompleksi içinde 7.500 metrekarelik bir arazi üzerine inşa etme kararı alındığını söyledi. “İmtiyaz sözleşmesi kapsamında YEIDA, CISF’in konaklama ve eğitim merkezi için arazi sağlarken, Yamuna International Airport Pvt Ltd (YIAPL) inşaat masraflarını karşılayacaktır.”
Kaynaklara göre, diğer tesislerin yanı sıra CISF çeneleri için yaklaşık 1.000 daireye ve memurlar için 650 konuta ihtiyaç var. Singh, “Arazi Sektör 22D’de belirlendi,” dedi.
CEO, yıllık bütçenin bir başka önemli yönetim kurulu toplantısı gündemi olduğunu söyledi. “Yamuna Otoyolu bölgesine gelen çok sayıda yatırımcı ile sanayi sektörlerinin zamanında gelişmesi önemli. Bunun için çok büyük fonlara ihtiyaç var” dedi.
Yetkililer, Noida Uluslararası Havaalanı çevresinde planlı ticari ve endüstriyel gelişmeyi sürdürürken, YEIDA’nın izin verilen yükseklik, tasarım ve yer kaplamasıyla ilgili özel kurallar içeren mevcut bina yönetmeliklerine havacılık merkezi hakkında bir bölüm eklemeyi planladığını söyledi.
“Havalimanı çevresindeki havacılık merkezinde ticari faaliyetler, depolama, oteller ve lojistik parklarla ilgili çeşitli projeler planlanıyor. Tüzükler sadece binaların kapsamını, yüksekliğini, taban alanı oranını, tasarımlarını ve inşaat yönlerini düzenlemek için değil, aynı zamanda projeler için hızlı NOC’ler sağlamak için de gerekli, “dedi Singh TOI’ye.
CEO, YEIDA’nın bunun için bir komite oluşturmayı planladığını da sözlerine ekledi. “YEYDA yönetim kurulu toplantısında çiftçi sorunları da ele alınacak.”