Yeida ‘Japon ve Kore’ sanayi şehirleri inşa etmeyi planlıyor | Noida Haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod
NOIDA: Yamuna Otoyolu Kurumu yakında Sektör 7 ve 10’da yaklaşık 2.200 hektar arazi edinmeye başlayacak. Yetki Sektör 7’de Japon ve Kore sanayi şehirleri geliştirmeyi planlıyor ve Sektör 10’da bir yarı iletken ve elektronik üretim merkezi kurmayı planlıyor.
Yetkililer, Sektör 10’da 1.000 dönümden fazla arazinin satın alınması için bir teklifin bir yıl önce UP hükümetine gönderildiğini söyledi. Ve bu yılın Ekim ayında, hükümet tarafından sosyal etki değerlendirmesi (SED) bildirimi yayınlandı.
Yarı iletken kümelenmesi 700 hektarlık bir alanda geliştirilirken, elektronik üretim kümelenmesi 300 hektardan fazla bir alanda kurulacak. Bunun için yerli ve yabancı şirketlerin yatırım yapabileceği arsalar alınır.
1 lakh crore tutarında bir yatırımın yapılması beklenirken, Otorite bu süreçte 65.000’den fazla kişinin iş bulacağını tahmin ediyor.
YEIDA, Sektör 7’de de 1.190 hektarlık arazi satın alacak. Burada Japon ve Kore sanayi şehirlerinin geliştirilmesi için hazırlıklar yapılıyor. Her iki kasabanın da her biri yaklaşık 500 dönüm üzerinde geliştirilmesi planlanıyor.
“Yakın zamanda Japonya ve Kore’de yatırımı güvence altına almak için düzenlenen tanıtım gezileri sırasında UP Küresel Yatırımcılar Zirvesi gelecek yıl, her iki ülkenin girişimcileri bu şehirleri geliştirmek için anlaştılar. Yakında bu süreç devam edecek” dedi. Harun Vir Sing.