Yardım hattı açıldıktan 1 hafta sonra polis, siber dolandırıcılık kurbanlarının ₹ 3,5 litre | Noida Haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod

NOIDA: Polis, geçen hafta dolandırılan üç kişiye yaklaşık 3,5 lakh Rs iade etti. Memurlar, geçen Çarşamba yeni yardım hattı numarasının kullanıma sunulmasından bu yana siber dolandırıcılıkla ilgili günde yaklaşık 2-3 çağrı aldıklarını açıkladı.
Parayı geri almanın anahtarının dolandırıcılığı mümkün olan en kısa sürede bildirmek olduğunu iddia ediyorlar.
15 Şubat’ta polis, siber güvenlik ve narkotik kontrolünü sağlamak için şikayet kurtarma mekanizmasını kolaylaştırmak için iki yardım hattı numarası verdi. İnsanlar siber dolandırıcılığı bildirmek için 0120-4846100’ü ve uyuşturucu vakalarıyla ilgili girdi sağlamak için 0120-4846101’i arayabilirler.
Polis Komiseri Laxmi Singh, “Siber dolandırıcılık kurbanlarına hızlı bir şekilde ve tek bir kaynaktan yardım etmek için yardım hattını başlattık. İlk hafta, çevrimiçi dolandırıcılık kurbanı olan üç kişiye yardım etmeyi başardık ve toplamda 3,5 lakh Rs iade ettik” dedi. .
Dolandırıcıların banka bilgilerini ve OTP’lerini alarak bu kişileri dolandırdıklarını söyleyerek devam etti.
Probe, bazı siber suçların arkasında başka eyaletlerden faaliyet gösteren kişilerin olduğunu ortaya koyuyor. Polis, yerel polisle koordinasyon sağlamak ve vakaları çözmek için Bihar, Batı Bengal ve Chhattisgarh’a bazı ekipler gönderdiklerini söyledi.