Yağmur geçti, sefalet yok: Yerel karışıklıklar Noida & Gzb’de ikinci gün kesintiye neden oldu | Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod

NOIDA/GHAZIABAD: Kış yağmurlarının büyüsü Pazartesi günü etkisini yitirdi, ancak düzinelerce sakini karanlıkta bırakan saatler süren elektrik kesintisi NCR şehirlerinde azalmadı.
Noida ve Ghaziabad’daki birkaç bölge, arka arkaya ikinci gün uzun elektrik kesintilerine ve bazı aralıklı kesintilere tanık oldu.
Evden çalışanlar internet kesintilerinden şikayetçiydi ve sınavlara hazırlanan öğrenciler internetten örnek sorulara ulaşmakta zorlandıklarını söylediler. Enerji departmanı yetkilileri, elektrik kesintileri nedeniyle ışıkların sönmediğini söyledi; hatları açan yerel arızalar, kablo kopmaları ve aşırı yüklenmiş trafolardı.
Noida’da, Sektör 30 sakinleri Pazartesi öğleden sonraya kadar elektrik gidip gelirken kablolarda ve trafolarda kıvılcımlar gördü. 92, 33, 44, 105 ve 62. sektörlerde durumun benzer olduğunu söylediler.
“Pazar günü sabahın erken saatlerinden saat 16.00’ya kadar ve ardından Pazartesi günü saat 12.00’ye kadar sektörde elektrik yoktu. RWA Sektör 30 Başkanı Parmod Verma, “Gerilim de dalgalanmaya devam etti ve A ve D bloklarında trafo ve kablodan ark çıktığını gördük” dedi.
Manan Kasana, 10. Sınıfa oturacak bir genç yönetim kurulu sınavı bu ayın sonlarında Sektör 33’te sık sık yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle CBSE’nin web sitesindeki anketleri bile indiremediğini söyledi. “İnternet bağlantım yoktu ve bu benim çalışmalarımı ve yönetim kurulu sınavlarına hazırlanmamı etkiledi” dedi. dedim.
Ghaziabad’da, Indirapuram gibi alanlar, Vaishali ve Abhay Khand da kısa kesintilere tanık oldu. içinde kim yaşıyor Sanjay Nagar Pazartesi günü elektrik tek faza düştüğü için buzdolapları ve su motorları gibi cihazları kullanamadıklarını söylediler.
“Indirapuram, Raj Nagar, Vaishali, Sanjay Nagar, Nandgram, Vijay Nagar, Govindpuram, Kavi Nagar ve Kela Bhatta bölgelerinde bir kez daha halkın günlük çalışmalarını etkileyen karışıklıklar oldu. Ghaziabad Veliler Derneği üyesi Vivek Tyagi, okul sınavlarına hazırlanan öğrenciler için gün boyu internet sorunu yaşandığını söyledi. Güç departmanındaki kaynaklar TOI’ye, eski kablolar nemi koruduğu ve takıldığı için devam eden elektrik kesintilerinden yerel kesintilerin sorumlu olduğunu söyledi.
“Kablolar eski olduğu için birçok noktada arızalar oluyor, sürekli elektrik kesintileri oluyordu. Yağmurdan gelen nem, izolatörleri aşındırdı ve sorunu daha da kötüleştirdi. Gaziabad’ın enerji departmanından bir yetkili, onarım çalışmaları Pazar akşamı geç saatlere ve Pazartesi gününe kadar devam etti” dedi. Noida’nın elektrik departmanı baş mühendisi JB Singh, kesintilerin ve teknik sorunların çoğunun Pazartesi öğleden sonra çözüldüğünü söyledi.