Visl Kapanışı: Bjp Mlc Partiyi Yüzüyor | Haberler

FontikUpa

Member

Mysuru: Eski bakan ve BJP MLC AH Vishwanath, Kongre partisinin ideallerinin kanında olduğunu belirterek partisinden ayrılmak üzere olduğunu söyledi ve Kongre’ye katılabileceğini belirtti.
“Parti değiştirdikten sonra bile gündemim aynı kaldı. Gündemim, eski CM Devaraj Urs tarafından vaaz edilen sosyal adalet. Kongre annem gibidir. Eski Başbakan Deve Gowda’nın yanında otururken de aynısını söyledim” dedi.
Para aldıktan sonra 2019’da BJP’ye katıldığı iddialarını yalanladı. “BJP ulusal gözlemcilerinin önünde, eski CM BS Yediyurappa’nın huzurunda, onun yolsuzluk yaptığını ve istifa etmesi gerektiğini söyledim. Para almış olsaydım, söyleyebilir miydim? Ben temizim, dürüstüm ve bu yüzden doğruları konuşuyorum” dedi.
Vishwanath, Visvesvaraya Demir ve Çelik Fabrikası (VISL), Bhadravati’nin kapatılması nedeniyle Başbakan Narendra Modi ve Birlik İçişleri Bakanı Amit Shah’ı eleştirdi. “Şimdi Hızlı Polis Gücü (RPF) bölgede konuşlanmış durumda. Her iki lider de mülkü satıyor” dedi.
“Rajiv Gandhi 1981’de başbakan olduğunda, bunu sadece Re.1 karşılığında SAIL’e devretti. HD Deve Gowda başbakan olduğunda da bu fabrikanın çıkarlarını korumak için çalıştı. Ama şimdi satıldı” dedi.
Tüm eyalet BJP milletvekilleri bu konuda sessiz. Tamil Nadu milletvekilleri, Salem’de böyle bir girişimi durdurdu. Bizim milletvekillerimizde neden o cesaret yok?” dedi eski bakan.
Birlik bütçesi hakkında yorum yapan Vishwanath, merkezi hükümeti eğitim, sağlık ve gıda gibi sosyal güvenlik programlarına odaklanmamakla eleştirdi.