Veliler: Okul yönetim kurulu harç anlaşmazlığı yüzünden çocuklarımızı hedef alıyor | Haberler

FontikUpa

Member

MYSURU: Özel bir okul yönetimi ile veliler arasında yeni bir çatışma vakasında, Bogadi’den etkilenen aile derneği Royale Concorde Okulu üyeleri Çarşamba günü kurumu bir ücret anlaşmazlığı nedeniyle 141 öğrenciyi taciz etmekle suçladı. Mağdur veliler, rica ve ricalarını Halk Eğitim Müdürlüğü ve Mysuru ilçe yönetimi aldırış etmemiş.
Öte yandan, aynı zamanda Bölge Eğitim Düzenleme Kurumu’nun (DERA) başkanı olan Komiser Yardımcısı KV Rajendra van Mysuru, yakın tarihli bir Yüksek Mahkeme kararına atıfta bulunarak, hükümetin yardımsız özel okulların ücret yapısında söz sahibi olmadığını söyledi.
Ebeveyn derneği Siddegowda TM Dhananjaya Gowda’nın üyeleri, diğerlerinin yanı sıra, çocuklarının ve okul yönetimiyle anlaşmazlığa düşen öğrencilerin öğrencilerinin tuvaletin yanına oturmaya zorlandıklarını iddia etti. Ayrıca, verilerin bu öğrencilerin bazılarının derslere düzenli olarak devam etmelerine rağmen “okuldan ayrıldığını” gösterdiğini iddia ettiler.
İlçe eğitim komisyonuna başvurarak, “Bizden bir finansal teknoloji şirketine ücret ödememiz isteniyor. Bugün, tazminat ödemesindeki gecikmeyi gerekçe göstererek, günlük ek 100 Rs ödememiz istendi.
Çocuklarımızı ancak önceki yönetimin temsilcileri tarafından kurumun uygun ücret yapısıyla devam edeceğine dair bize güvence verildikten sonra okula kabul ettik. Ancak yeni yönetim şimdi ücretin iki katına çıkarılmasını öneriyor.”
Veliler, transfer belgeleri toplayarak çocuklarını okuldan almaya istekli olmalarına rağmen, yönetimin revize edilen ücreti ödemede ısrarcı olduğunu iddia etti. Çocuklarına yapılan muameleyle ilgili endişelerini dile getirdiler ve DPI yetkililerini, koğuşlarının nasıl hedef alındığını görmek için okulu ziyaret etmeye çağırdılar.
Müdür iddiaları yalanladı
Okul müdürü hakkındaki suçlamaları reddeden okul müdürü kushy AM, ebeveynlerin iddialarından yalnızca bazılarının doğru olmadığını söyledi. “Ebeveynler tarafından gündeme getirilen konu, hükümetin çeşitli düzeylerinde tartışıldı ve ardından ele alındı.
Blok eğitim görevlisi, halk eğitim müdür yardımcısı ve diğerlerinin yanı sıra Merkez Ortaöğretim Kurulu yerel yetkilileri bilgilendirildi. Okul yönetimi başladı yasal Kushy, TOI’ye, kuruma karşı bu suçlamaları yapan ebeveynlere karşı işlem yapın” dedi.
Velileri onları okuldan almak isteyen öğrencilere nakil belgesi verirken şunları söyledi: “Kasım ayında velilere çocuklarının TC’lerinin hazır tutulduğu posta ile bildirildi. Tüm aidatlarını ödeyerek belgeyi alabilirler. Okul herhangi bir yasayı çiğnemedi.”