Uom: Uom tarafından sunulan ₹85 Cr Açık Bütçesi | Haberler

FontikUpa

Member

Mysuru: Mysore Üniversitesi toplantısında sunuldu akademik konsey Cuma gününde. ölçü birimi muhasebeci Sangeetha Gajanana Bhat, yeni atanan Rektör Yardımcısı başkanlığındaki toplantıda bütçeyi sundu. NK Lokanath.
85 Rs tutarındaki bütçe açığı, hükümetten blok hibelerin kesilmesine ve çeşitli amaçlarla sübvansiyonların kesilmesine bağlanıyor.
Sangeetha, 2022-23 ve 2023-24 için sırasıyla 56 Rs ve 63 Rs emeklilik ödeneklerinin kesilmesinin de bütçe açığının nedenlerinden biri olduğunu söyledi. Bütçe, 2023-24 için öngörülen 432,56 Rs’lik giderlere karşı 347,16 Rs’lik beklenen geliri tahmin ediyor. Ölçü birimi bu akademik yılda gereksiz harcamaları azaltmaya karar verdi.
Üniversite, tüm iç kaynaklarından yaklaşık 347 Rs çekirdek gelir elde etmektedir. Bu, kabul, kayıt ve üyelik ücretlerinden 32 Rs crore, B programı kabullerinden 3 Rs crore, araştırma faaliyetlerinden Rs 40 crore ve üniversite mülklerinden ve çeşitli makbuzlardan gelen 3 crore ve diğer kaynaklardan gelen 40 Rs crore içerir.
Öğretim ve öğretim dışı personelin maaşı için 174 Rs, emekli çalışanlar için 127 Rs emekli maaşı ayrılmıştır. UoM, genel yönetim için 5,75 Rs, uzatma faaliyetleri için 3,6 Rs, öğrenci sosyal yardım faaliyetleri için 21 Rs ve sınavları yürütmek için 16,45 Rs harcıyor.
Akademisyenler alanındaki en yüksek organ olan akademik konseyin üyeleri, UoM yetkililerinden Hindistan’ın her yerinden ve yurtdışından öğrencileri çekmelerini istedi. Eyalet hükümeti her ilçede üniversite açmak için önlemler aldığından, öğrencilerin çoğu kendi bölgelerindeki eğitimlerine odaklanıyor. Asırlık bir geçmişe sahip olan UoM, eğitim kalitesi açısından diğer üniversitelerden farklı olmalı ve yeni derece programları getirmelidir. Üniversitenin ayrıca para kazanma için alternatif önlemler alması gerektiğini söylediler.