Ünlü kuklacı Nosko Hurvnek ile oturmak için Cheb’deki tezgah

RumBar

Global Mod
Global Mod
Geç sıradaki etkisi ile Cheban Igor Kukuka, katılımcı gelişimde oynadı.

1962 ve 1974’te Gustav Nosek gibi ünlü bir sanatçının şehirde yaşadığı ve çalıştığı gerçeği, Chebany tarafından kesinlikle iyi bilinmektedir. Biliyorum ama Cheb’i ziyaret eden turistler ve fiyatları her yerde artıyor. Sadece Cheb’den olmayan çocuklar ve yetişkinler, Hurvenko’yu kendisi selamlayabilir ve onunla fotoğraf çekebilirdi. Kuklaların yaşı ne olursa olsun her zaman herkese hitap ettiğini söyleyen Kukuk, fikrini ortaya attı.

Prag’daki Spejbla ve Hurvnka Tiyatrosu’nun, editörü Bay Denisa Kirschnerov da dahil olmak üzere Spejbla ve Hurvnka kuklaları için orijinal eserlere sahip olduğunu sözlerine ekledi. Projeyle aynı fikirde olduğunu doğruladı. Tasarımın yalnızca ilk görünümünü eğitim bankları ile değiştirdi.

Jaten caddesindeki güzel evde Dvtko nun plyko heykelinin yazarı olan heykeltıraş Miroslav Oka ya yaklaştım. Ren geyiğine karşı, ortasında bir çekme kancası olacak iki tutma bankı oluşturmayı önerdi. Sanatçının tasarımı Kukuk, Gustav Nosk hakkında bir bilgi panosu da olacağı gerçeğiyle, üzerinde Hurvnka’nın bronz bir heykelinin duracağını yazdı. Yazar, koltuk ve meyve suyu üretimi için toplam yatırımı 360 bin krona gönderdi.

Myrn’de kukla tiyatrosu

Herkesin Gusta dediği kukla Augustn Nosek, zaten Skupa ile çalışıyordu. Chebsk’te Dlouh Caddesi’nde öldü. 1926’da gözlerini bir sütuna çevirebilen ve böylece kendi Spejbel’ini bile sorgulayabilen efsanevi Roc Hurvnek’i ortaya çıkaran oydu.

Üç yıl sonra kukla Mnika’ya hayat verdi ve daha sonra Trenko’nun tasarımına göre ona rehberlik ettiği ve ona sesini verdiği Eric köpeğini de yarattı. benzer kuklalarından birkaçı şimdi Cheb Müzesi koleksiyonlarında saklanıyor. Bunların arasında Spejbel ve Hurvenko’nun bir tür kopyası da var.

Nosek, yirmili yaşlarının başında öğretmen olan oğluyla da Cheb’e gitti. Hradebn Caddesi’ndeki kukla tiyatrosu eskiden buradaydı. Cheban’ın Myrna olarak bildiği yerde hava sıcaktı. Gustav Nosek kuklaları ve çoğu zaman setlerini de orada yaptı. Örneğin Hurvnek mez brouky oyunundaki böcek grubu orada oluşturuldu. Bugün, bu eşsiz eşyalar Cheb Müzesi’nde saklanmaktadır.