Suya atladıktan sonra felç oldu, ardından el bisikletine bindi. Ona ve ünlü Vagar’a yardım et

RumBar

Global Mod
Global Mod
Eski metal el bisikleti uluslararası düzenlemelere uymuyor. Yeni makinenin finansmanı, Karlovy Vary bölgesinin geçen yıl kasım ayında duyurduğu Ostrovlu engelli Pavlo Kova’nın koleksiyondan kurtulmasına yardımcı olacak. Hetman Petr Kulhnek ona 100.000 kron ödedi.

Sembolik anahtarı elinde tutan Pavel Kov, bunun yeni bir makinenin satın alınması için gereken temel stok değil, daha fazlası olduğunu söyledi. Pikov seviyesinde bir el bisikletinin maliyeti 16 ve 18 bin avro (yaklaşık 400 bin kron – editörün notu). Ülkenin arkamda olduğunu görünce engelli sporcunun dayanışma dalgasına karşılık vermesi çok güzel.

Yeni bir el bisikleti olmasaydı Kov toti tko hayallerini gerçekleştirebilirdi. Ve sen kötü değilsin. Olimpiyatlarda ve Paralimpiklerde her sporcu 5. halkanın altına girmek ister. Aynı zamanda yavaş yavaş ağladığım kocaman bir hayal. Deneyimlerime göre. Hedeflerden biri Dünya Kupası’nda Çek milli takımına girmek, en yakın hedefini belirtti.

Roman Kreuziger, onun en büyük desteğinin serseriliği olduğunu söyledi. İlk beşte bitirdiği yerler arasında Giro d’Italia ve Tour de France’daki beş sıra yer alıyor. Ayrıca gençler arasında dünya şampiyonu unvanını da kazandı. Ünlü atlet Kov ile işbirliği hakkında, örneğin bisikleti ayarlamayı, hazırlıklarda bana yardım etmeyi seviyorum, dedi.

Çocukluğundan itibaren yüzme, bisiklet, koşu ve basketbolla ilgilenmeye başladığından beri aktif olarak sporla ilgilenmektedir. Kırılma noktası, suya atladıktan sonra felç olduğu Ağustos 2009’du. Ama gençlik tembelliği günü değildi. Sadece diğer yüzücülerin kafasına atlamak istemedim, röportajda astan önce mücadele ettim.

Tutuklanmanın ardından o kadar çok değişiklik ve endişe oluştu ki ne olduğunun farkına bile varmadım. Gitmeyeceğimi biliyordum. İlk izlenim buydu. Ancak finalde diğer iki belediye başkanına karşı da durum temelde aynı, dedi Kov. Ancak spor tutkusundan vazgeçmedi. bunca yıldan sonra aniden el bisikletiyle baştan çıkarmaya başladı. Vali Petr Kulhnek, toplantıyla onun hedeflerini destekleyebildiğimiz için mutluyuz, dedi.