Sos Heard: Kadınları Kurtarmak için 112 Yardım Hattı | Haberler

FontikUpa

Member

MYSURU: Acil Müdahale Destek Sistemi (HATALAR112), acil yardım hattı, aksi takdirde sarhoş kocalar, oğulları ve erkek kardeşleri tarafından taciz edilecek olan birçok sıkıntılı kadına yardım etti.
Yardım hattı, bu tür suçların önlenmesinde etkili olmuştur. Ortalama olarak, Mysuru bölgesinde günde bir düzineden fazla kadın bir telefon aracılığıyla doğrudan yardım alıyor.
Polis, arayanın kapısına 30 dakikadan daha kısa bir sürede (arayanın köyü ile karakol arasındaki mesafeye bağlı olarak) ulaşarak kadınların olası sorunlarının önüne geçer. Her gün, çoğu kadın ve yaşlı olmak üzere ortalama 50 kişi yardım hattı aracılığıyla polise başvurarak yardım istemektedir. Yaygın şikayetler, içki partileri ve komşuların tartışmalarıdır.
Polis T. Narasipura, NanjangudMysuru South, KR Nagar ve Hunsur yakın zamanda, genellikle gün batımından sonra aile üyeleri arasındaki sarhoş kavgalarıyla ilgili şikayetleri ele aldı.
Birkaç vaka dışında, polis sorunu olay yerinde çözdü ve sorun çıkaranları tutukladı.
Hakanur’a bağlı T Narasipura köyünde, bir adam anne ve babasıyla tartışınca polis çağrıldı. Ayrıca Nanjangud’daki Makanapura köyünde, aile üyeleri benzer sorunlar için 911’i aradı ve yardım istedi. Nanjangud’daki Ramaswamy Layout’tan bir genç, alkol aldıktan sonra anne babasını ve akrabalarını taciz etti. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, şahısları kurtardı. Aynı şekilde, Yelvala Ebeveynlere, eve sarhoş gelen oğulları tarafından taciz edildiğinin bildirilmesi üzerine gezici bir polis ekibi Rattanahalli’ye koştu. Nanjangud ve Bilikere’deki Kasuvinahalli’de erkeklerin alkol aldıktan sonra eşlerini taciz etmesi üzerine polis çağrıldı.
SP Sema Latkar TOI’ye ilçe polisinin günün 24 saati 911’den gelen her aramaya cevap verdiğini söyleyen, “Ekip üyelerimiz olay yerine geliyor ve sıkıntılı kadın ve yakınlarının mağduriyetleriyle olay yerinde ilgileniyor. ERSS yardım hattı birçok kişiye yardımcı oldu. SP, 112 acil durum numarası hakkında farkındalık oluşturulmalı’ dedi.