Sokolov yakınlarında yılda 150 milyon kutuyu dolduran bir içecek şişeleme tesisi kurdular

RumBar

Global Mod
Global Mod
“Toplam yatırım tutarı 375 milyon krona ulaştı. Bofillex CEO'su Tomáš Zahálka, amacımız yönetim ve üretim alanlarında yüksek katma değerli otuzdan fazla yeni iş yaratmaktır” dedi. Tam da üretimin planlanan genişlemesi nedeniyle şirket aktif olarak yeni çalışanlar arıyor.

Mevcut durumda yaklaşık yirmi kişinin çalıştığı şirket, sekiz saatlik vardiyada 92 palet içecek üretebiliyor. Bunların büyük çoğunluğu Big Shock markasının ürünleridir.

Ancak Alman üreticinin özel olarak ürettiği hat, soda ve birayı da şişeleme kapasitesine sahip. Bu bağlamda Bofillex şirketi halihazırda Chodovar bira fabrikasıyla işbirliği kurmuştur.

İçecek üreticisi Tisová'daki lokasyonu merkez olarak tesadüfen seçmedi. Zahálka, “Çek Cumhuriyeti ve Avrupa otoyol ağına olan çok iyi bağlantı nedeniyle bu bizim için anlamlı” dedi.

Şirketin bulunduğu sanayi bölgesi Sokolovská uhelná ve SUAS GROUP'un geliştirme faaliyetlerinden biridir.

“Uzun süredir, Sokolovsk'ta sanayi bölgelerine gerekli tesis ve altyapıyı sunma fikri üzerinde çalışıyorduk ve bu, AB dönüşüm fonlarından finansman için sunduğumuz stratejik projemizle de kanıtlanıyor. Proje, Staré Sedel ve Podkrušnohorské çöplüğündeki yerlerle ilgilidir. Ancak bu seçeneklerden daha fazlasına sahibiz ve bu nedenle Sokolov yakınlarındaki Tisová'daki Přátelstvi – Silvestrvi bölgesinin potansiyelini kullanmaya da odaklanıyoruz”, dedi her iki şirketin denetim kurulu başkanı Pavel Tomek.

Katma değeri olan şirketler istiyorlar

Bofillex şirketinin şişeleme tesisi, orijinal sabun fabrikasının yerinde bulunuyor. Aynı zamanda SUAS GRUP'un ilk geliştirme projesidir. Tomek, “Bizim için bu, endüstriyel gelişim alanında yeni bir dönemin başlangıcıdır” dedi.

SUAS GRUP'un amacı katma değerli şirketleri gelişim bölgelerine çekmektir. Tomek'e göre bu kriteri karşılayan içecek üreticisidir. Denetleme kurulu başkanı, “Onun için enerji tedariği, binaların yönetimi ve bakımını da sağlamamızı bekliyoruz” diye ekledi.

Tomáš Zahálka'ya göre içecek üretimini genişletme niyeti şimdiden daha somut hatlara bürünüyor. Bofillex yöneticisi, “Başka bir üretim hattını devreye alma ve bir üretim holü daha inşa etme fikrini düşünüyoruz” dedi. Tomek, “Onların ihtiyaçlarını karşılayacağız” dedi.