Sokolov, benim şehir evlerimin profesyonel temizlikçileri, onlar da ilk yardıma gittiler

RumBar

Global Mod
Global Mod
Belediye başkanı Petr Kubis, Vk'yi küçük bir köy olduğu için seçtik, dedi. Onun da vurguladığı gibi, temizlik görevlilerinin özel bir önleyici etkisi var. Konu evlere giren insanların belgelerini kontrol etmek değil. Belediye başkanı, bunların sakinlerine hizmet olduğunu söyledi. Ona göre on yaşındayken Sokolov'da da benzer bir iş düşünüyor. Projeye bakacak hiçbir yerimiz yoktu, bu yüzden ilerledikçe ayarlayacağız, diye ekledi.

Temizlikçi ve önleyici olarak iş arıyorum, yerel meclise sordum. Kadınlardan oluşan gruba iki düzine Alman katıldı ve bir dizi işe başvurduktan sonra sayıları 40'a yükseldi. Şehir, Pazartesi günü resmi olarak göreve başlayacak olan tüm adaylar arasından dokuz kişiyi seçti. On iki saatlik vardiyalar nelerdir? Ancak bundan önce birkaç tur tamamladılar. Örneğin ilk yardım istasyonunda.

Projenin neler getirdiğini görün

Vlastimil Schovanec de üniformasında Domovnik yazısını taşıyanlardan biri. Hatta aramam gereken bir huzurevinde bile yaşıyordu. Bu tartışılmaz bir avantaj gibi görünüyor. İnsanlar beni tanıyor. Bira salonunu yıllarca koruyacak olan emekli, bir meslektaşım işteyken beni aramalı ve ben de onun yardımına geleceğim, dedi. Cheb'e vardım. Schovanec, evde çalışma fırsatı doğduğunda bu işe giriştiğimi açıkladı.

Geçen gün yaşadığı evde herhangi bir sorun yok. Ancak hizmetçi, geçmişte evsizlerin buradan tahliye edilmesine yardım ettiğimi ekledi. Sekiz meslektaşıyla birlikte Sokolovsk belediye polisinin başında çalışıyor. Ülkede pilot bir projedir. Komutan Radek Nedla, Bakalım bundan ne çıkacak, diye belirtti. Meclis üyesi Iva Kaltov'a göre şehrin benzer bir modelin uygulanabilir olup olmadığı sorusunun yanıtını alması için uzun yılları var.

Sübvansiyonlar maliyetin tamamını karşılayacak

Belediye Başkanı Kubis, doğup doğmayacağına halkın asıl tepkisinin karar vereceğini sözlerine ekledi. O yıllar projenin Çalışma ve Sosyal İşler Bakanlığı tarafından finanse edileceği dönemdir. Belediye başkanı Jan Picka'ya göre başarılı olduğunda bu onun uzun vadeli mali hedefi olacak. Belediye başkanı, ideal durumun, hizmetin şehir sakinleri için finansmana bağımlı olacak kadar ilgi çekici olması durumunda ortaya çıkacağını belirtti.

Önümüzdeki birkaç yıl içinde dokuz ev hanımının (önleme uzmanı) işleyişinin maliyeti 15 milyon kron olarak belirlendi. Bunların yarısı Zamstnanost plus operasyonel programından gelen sübvansiyonlarla karşılanacak. Şehir bu proje için yaklaşık 1,4 milyon kron ödeyecek. Proje, Sokolovsk belediye binası tarafından nüfusun sosyal korunmasına yönelik bir başka araç ve şehirdeki sosyal durumların önlenmesine çok önemli bir destek olarak değerlendiriliyor.