Soğuk Savaş döneminden kalma radyo arabası her türlü araziyi fethediyor, tüm geçit törenlerinin ilgi odağı

RumBar

Global Mod
Global Mod
Traktör versiyonu ve personel römorklu Rus Ural, Tatra 815 veya efsanevi Tatra T 138 göz ardı edilemez. Etkinliğe komşu Almanya’dan iki “815” geldi, biri mavi renkteydi, diğeri ise diğer işaretleri görmeye alışık oldukları bir yerde daire içeren alışılmadık bir tabela ile etkinliğin ziyaretçilerinin ilgisini çekti. Eski Alman Demokratik Cumhuriyeti ordusunun tanımıydı.

Ancak en çok ilgiyi Alman Bundeswehr renklerindeki Mercedes Unimog çekti. Çek Cumhuriyeti’ndeki benzer toplantılarda benzersizdir. Karlovy Vary’deki Božičany’den Lukáš Heřmánek tarafından Klimentov’a getirildi. Sahibi, “Bu bir 1961” diye övünüyordu. Bu onun ilk tarihi askeri aracıdır. Yirmi yıldır bahçesine yaptıran bir arkadaşından almıştı.

“Bunu bir araya getirmek için bir yılımı harcadım. Mercedes altı silindirli benzinli motora sahiptir. Yüz kilometrede 35 litre yakıt tüketiyor. Dört tekerleğinin de kilitleri var, bu yüzden ona ağaca tırmanıcı da deniyor. Her yere gider” diye gülümsüyor Heřmánek. Başlangıçta bir radyo istasyonuydu, bugün sahibi üst yapıda seyahat için olanaklar yaptı.

“Üç yıldır onunla birlikte sürüyorum ve her zaman kendi eksenimde ilerliyorum. Her zaman benzin için para biriktirmek zorunda olmamıza rağmen ayda bir bir yere gitmeye çalışıyoruz” diye ekliyor abartılı bir şekilde. Bu tür Mercedes Unimog, Çek Cumhuriyeti’ndeki askeri teknoloji toplantılarına sık sık konuk olmuyor. Heřmánek’e göre buraya sadece dört kişi geliyor. Kullanılamaz durumda ve yenilenmeden önce yaklaşık 150.000 kron karşılığında satın alınabilir.

Hafta sonu Bozancross

Şu ana kadar makinesiyle Klenová’daki bir toplantıya kadar en uzağa gitti. “Bu yaklaşık 150 kilometre demek ama ben de Rožmitál’da ve Almanya’da onunla birlikteydim. Çok sayıda UAZ, Ukrayna ve Rus arabası veya Amerikan Humwe’si var. Ancak görülecek çok fazla İkinci Dünya Savaşı makinesi yoktu” dedi Heřmánek. İlgilenenler, hafta sonu Karlovy Vary’deki Božičany’deki askeri teçhizat toplantısında benzersiz Mercedes Unimog polis arabasını görebilirler.

“Bu Bozancross’un dördüncü yılı. 22-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Her zaman 250 civarında kişi ve bir tür teknoloji vardır. Diğer etkinliklerden farklı olarak yarışmalar, oryantiring yarışı ve saha yarışı hazırladık. Tarla mutfağı, müzik grubu veya ateş gösterisi olacak. Ayrıca tarihi silahlar ve toplarla da ateş açılacak” diye davet ediyor Heřmánek, alışılmadık bir etkinliğe.