Şirketin yönetimini devretmek mi? Şirket patronu Mattoni, bu bir kız çocuğuyla evlenmek gibi bir şey diyor

RumBar

Global Mod
Global Mod
“Bir kızın evlenmesi gibi. Üzgünsünüz ama bunun onun için iyi olduğunu biliyorsunuz” dedi Alessandro Pasquale şirketin yönetim değişikliği hakkında. Ancak mesleki hayatı maden suları ile yakından bağlantılı olmaya devam ediyor. Geçen yıl Avrupa Maden Suyu Birliği’nin başkanı oldu.

Mattoni 1873 bu yıl varlığının 150. yılını kutluyor. Babanız Antonio ve kendiniz şeklinde şirketle ayrılmaz bir şekilde bağlantılı olan ailenizde bu yıldönümünü nasıl algılıyorsunuz?
Bu yıl sadece Mattoni 1873’ün 150. yılını değil, aynı zamanda bu ünlü marka ile ailemiz arasındaki bağı kuran babam Antonio’nun 90. yaş gününü de kutluyoruz. Ailem bu 150 yılın 30’unda Mattoni’yi yönetiyor ve Mattoni geleneğinin sadece sürdürülmesi değil, aynı zamanda gelişmeye devam etmesi için şirketi en az 150 yıl daha ayakta tutmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bizim için büyük bir onur.

Mart ayında, belki biraz şaşırtıcı bir şekilde, şirketin CEO’su olarak ayrılacağınızı duyurdunuz. Bu, Mattoni’nin 150. kuruluş yıldönümünde verdiğiniz bir karar mıydı yoksa sadece bir tesadüf müydü?
Bu hareketi çok dikkatli bir şekilde ve oldukça uzun bir süre planladım. Şirketin gelişimi için yeni ve taze fikirler getirmek önemlidir, icra başkanı rolünü sürdürüyorum ve tüm şirketin büyümeye devam etmesi için devir teslimden bağımsız olarak kendimi Mattoni 1873’e adayacak kadar gücüm ve tutkum var. .

Bu hamle Pasquale ailesi için biraz da şöhretten uzaklaşma değil mi? Ne de olsa, adınız on yıllardır şirketle ilişkilendiriliyor.
Dediğim gibi icra başkanı olarak kalıyorum, bu yüzden istifa etmiyorum, aslında bu değişiklikten dolayı biraz üzgünüm. Bir babanın kızıyla evlenmesi gibi. Biraz üzgün ama onun için iyi olduğunu biliyor. Çünkü onun mutlu olmasını istiyor. Bu adımın ailemiz ve faaliyetleri için çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Pasquale ailesinin adı bir gün üst yönetime geri dönecek mi? Çocuklarınızı bu geleneği devam ettirecek şekilde mi yetiştiriyorsunuz?
Umarım. Deniyorum ama henüz bilmiyorum. Oğullarım henüz dokuz yaşında. Önce kazanmaları ve istemeleri gerekiyor. İstemezlerse, şirketin devam eden yönetimi güvenli bir şekilde devam etmesine izin verecektir. Bunu yapmamın sebeplerinden biri de buydu. Şimdiye kadar oğullarımdan biri çiftçi, diğeri futbolcu olmak istiyor gibi görünüyor. Ama dediğim gibi, onlar sadece dokuz yaşındalar, o yüzden göreceğiz.

Geçen yıl Avrupa Maden Suyu Derneği’nin başkanı oldunuz. Mattoni 1873’ü bu pozisyondan herhangi bir şekilde etkileyebileceğinizi düşünüyor musunuz?
İki yıl daha bu görevde kalacağım. Sonra seçimler olacak, yani başkanlığı savunabilecek miyim göreceğiz. Ancak, bu pozisyonla Mattoni 1873’ü doğrudan etkileyebileceğimi düşünmüyorum, ancak Avrupa’daki tüm maden suyu işinin geleceğini iyileştirmeye çalışıyorum, bu büyük bir sorumluluk. Dolayısıyla dolaylı olarak Mattoni’nin de avantaj sağlayabileceği söylenebilir. Şirketteki tüm değişiklikler önceden planlandı. Onlar olmasaydı derneğin başkanı olamazdım.

Mattoni ayrıca PET şişeler ve içecek kutuları için yedekleme projesinde de liderdir. Zálohujme.cz girişiminin yönünü takip ediyor musunuz ve yedekleme projesine dahil olmaya devam edecek misiniz?
Çek Cumhuriyeti’ndeki diğer içecek üreticileriyle birlikte, yedekleme yasasının nasıl olabileceğine dair bir metin taslağı yazdık. Ancak, henüz resmi değil. Bu nedenle, teklifin yasa koyucularımızın desteğini almasını sağlamak için çalışıyoruz. Şahsen benim için yedi yıldır yapmaya çalıştığım bir şey. Ve iyi görünüyor. Bu herkes için önemli bir şey.

57. Uluslararası Film Festivali’ni nasıl buldunuz?
Bir çok! Harika ve bana birçok arkadaşımla tanışma fırsatı veriyor. Zaman kısıtlamaları nedeniyle henüz tek bir film izlemedim, ancak bir tanesine gitmeyi umuyorum.

Mattoni markasının tarihi 1873

• 1522’de Kyselka’dan maden suyunun ilk yazılı sözü ortaya çıkıyor. 1793 yılında taş şişelerde maden suyu ihraç edilmeye başlandı.
  • Markanın tarihi, 1864 yılında, İtalyan-Çek kökenli bir Karlovy Vary yerlisi olan Heinrich Mattoni’nin (1830–1910), kaplıca kasabası Kyselce’deki maden suyu şişeleme fabrikasını devralmasıyla başladı. 1866’da bir yenilik geldi, cam şişeler, işte o zaman kırmızı kartallı amblem ilk kez ortaya çıktı. Mattoni, modern bir şişeleme hattı inşa ederek operasyonlarını genişletti ve ayrıca Kyselka, Karlovy Vary ve Bohemya genelindeki spa konuklarına su sağlamak için bir dağıtım ağı kurdu.
  • İmparator Francis Joseph, Mattoni’yi 1870’te mahkeme yüklenicisi olarak atadım. Tıbbi etkiler, Charles Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde doktor ve profesör olan Josef Vilém z Löschner tarafından gösterildi.
  • Heinrich Mattoni, reklamları basılı olarak kitlesel olarak kullanan ilk kişiydi. 19. yüzyılın seksenlerinde, Mattoni markası zaten Avrupa’nın en ünlü markalarından biriydi. 1891’de Jubilee Ulusal Sergisi sırasında, bu maden suyunu tanıtan bir balon Holešovice bacasına düştü ve kaza halkın büyük ilgisini çekti. 1894’te Mattoni, Kyselka’dan Vojkovice’ye giden demiryolunun inşasını finanse etti. 1900’de Mattoni, Paris’teki Dünya Sergisinde Grand Prix ödülünü aldı.
  • Mineralka 1945’te kamulaştırıldı ve merkezi Karlovy Vary’de bulunan devlet kuruluşu Západočeská zřídla’nın bünyesine geçti. 1970 yılında eski Kyselka kaplıcası, 1989 yılında kapatılan çocuklar için bir tedavi merkezi haline geldi.
  • 1994 yılında özelleştirmenin ardından şirket Pasquale iş ailesine ait olup, genel merkez Karlovy Vary’de kalmıştır.
  • Mattoni cam, plastik ve teneke kutularda ve doğal (köpüklü, hafif köpüklü, hareketsiz ve spor) veya aromalı (limon, portakal, greyfurt, ahududu, şeftali, yeşil elma, nar, armut, beyaz üzüm, tropikal meyve, siyah meyveler) olarak gelir. ve sedir). 2022 yılında 20’den fazla ülkede satılıyor ve Kyselka’da yeni açılan müzede şirketin geçmişi yakalanıyor.
    Kaynak: wikipedia.cz