‘Serçeyi Kurtar’ Drive’da resim yarışmaları ve bilinçlendirme programları | Noida Haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod

NOIDA: Bölge orman departmanı, bir bilinçlendirme programına ev sahipliği yaptı. Okhla Kuş Cenneti ve çeşitli kolejlerden öğrencileri serçelerin korunması konusunda duyarlı hale getirdi. Dünya Serçe Günü.
dan bir grup öğrenci Chet Ram Sharma Eğitim Fakültesi ve Amity Üniversitesi de etkinliğe katılarak serçelere yuva yapma sürecini öğrendiler. bu UP Biyoçeşitlilik Konseyi Ve Gösteriler STK ortak bir dernekte düzenlenen etkinliğin teması ‘Serçeleri Seviyorum’ idi. PK ŞrivastavaBölge korucusu, Dünya Serçe Günü’nün serçelerin yuvaları ve popülasyonlarına yönelik tehditler hakkında farkındalık yaratmak için kutlandığını söyledi. “Programa öğrenciler ve kuş meraklıları katıldı. Serçelerin yaşamı üzerine tanıtım oturumu yapıldı. Öğrencilere ayrıca kuşu korumanın gerekliliği konusunda motive edici videolar izletildi ve serçe yuvası yapma becerisi de aşılandı.”
Öğrenciler ayrıca resim yarışmasına katılarak türbeyi gezdiler. Serçeler, bir bölgenin çevre sağlığının bir göstergesi olarak bilinir ve azalan sayıları endişe vericidir. bu DFO Okhla Kuş Cenneti’ndeki serçe sayısının nispeten az olduğunu söyledi. Ancak, kayıtlı notları yoktur.