Şef Secy, Ph 1 havaalanında işin %25’inin yapıldığını, geri kalanının 24 Eylül’e kadar yapıldığını söyledi | Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod
NOIDA: İlk aşamadaki işin en az %25’i Noida havaalanı Yetkililer, UP hükümetinin proje için özel aracı olan Noida International Airport Ltd’nin (NIAL) Cuma günü yapılan yönetim kurulu toplantısında Baş Sekreter DS Mishra’ya projenin tamamlandığını söyledi.
NIAL yönetim kurulu toplantısına Jewar’daki havaalanı ofisinde Mishra başkanlık etti.

Noida havaalanı_gfx

Bu toplantıda, NIAL CEO’su Arun Vir Singh tarafından havalimanının geliştirilmesine ilişkin ilerleme sunuldu. Yetkililer, Noida Uluslararası Havalimanı’nın ilk fazının inşaat çalışmalarının imar planına göre devam ettiğini ve Eylül 2024’ten önce tamamlanacağını söyledi.
Mishra, yetkililere her alandaki inşaat ilerlemesini izleme ve kaliteyi korurken zamanında tamamlamayı sağlama talimatı verdi.
Yetkililer baş sekretere, terminal binasının inşaatını imtiyaz sahibi Zurich AG’nin bir yan kuruluşu olan Yamuna International Airport Private Limited (YIAPL) tarafından geçen yıl mühendislik, tedarik ve inşaat sözleşmesini kazanan Tata Projects’in gerçekleştirdiğini söylediler. pist ve hava trafik kontrolü tüm hızıyla devam ediyor.
Toplantıda şu anda pist önündeki arazi tesviye edilmiş olsa da terminal iskelelerinin betonlanmasının devam ettiğini söylediler.
Yetkililer ayrıca bir önceki yıla ait bilançonun denetime gönderildiğini söyledi. Yönetim Kurulu toplantısına ek olarak, Genel Sekreter başkanlığında Ortak Koordinasyon Komitesi toplantısı da yapıldı.
İlerleme raporunu sunan YİAPL yetkilileri, havalimanı sahasındaki makine ve işçilik sayısının artırıldığını söyledi.
YEIDA’dan OSD Shailendra BhatiaAynı zamanda NIAL’in düğüm noktası yetkilisi olan Başkan, “CISF, gümrük, haberleşme, hava trafik yönetimi için seyrüsefer ve gözetleme sistemleri (CNSATM) ve havalimanı güvenliğine ilişkin konular, ilgili merkez teşkilatlarından yetkililerin katılımıyla ele alındı.”
“Havalimanında muhaceret, gümrük, güvenlik güçleri, havalimanı idaresi, sağlık gibi çeşitli dairelerin ofisleri yapılmalıdır. Ne kadar arazi ve nereye tahsis edileceği gibi ihtiyaçları hakkında da bir tartışma vardı. Bir sonraki koordinasyon toplantısından önce bu konunun tamamlanması için Genel Sekreter tarafından talimat verildi” dedi.