Rachůnek Karlovy Vary'den ayrılıyor, kulüp artık ona güvenmiyor

RumBar

Global Mod
Global Mod
Karlovy Vary'den Tomáš Rachůnek ve Pardubice'den Jan Zdráhal.
| fotoğraf: CTK

“Yeni sezona önemli ölçüde değişen bir kadroyla girmek istiyoruz ve karar en kolay olmasa da bu adımı atmaya karar verdik. Tomáš Rachůnek, Karlovy Vary'deki on yıllık görev süresi boyunca kulübün ana yüzlerinden biri haline geldi ve günümüzün efsanelerinden biri haline geldi. Kulübün genel müdürü ve sahiplerinden biri olan Daniel Tobolka, “Performansı ve mükemmel çalışması için kendisine teşekkür etmekten başka yapabileceğimiz bir şey yok ve bir sonraki görevinde ona iyi şanslar diliyoruz” dedi.

Energie yönetimi daha önce dokuz oyuncunun daha ayrıldığını açıklamıştı. Defans oyuncuları Tomáš Bartejs, Tomáš Havlín, Kanadalı Garrett McFadden, Matěj Stříteský ve forvetler Jan Bernovský, Jan Hladonik, Roman Přikryl, İsveçli Lukas Zetterberg ve muhtemelen Finn Iikka Kangasniemi de veda etti.

Rachůnek geçen yıl normal sezonda 49 maçta 12 gol ve 15 asistle 27 sayı attı. Üç play-off düellosunda bir gol attı ve dörtte asist yaptı. Ayrıca ekstra ligde Pilsen, Sparta ve Olomouc takımlarında forma giydi. Ekstra ligde 589 maça çıkan oyuncu, 322 sayı, 125 vuruş ve 197 asistle oynadı. Ayrıca KHL'de Lva Praha, Novokuzněck ve Slovan Bratislava için oynadı.

“Vary'deki uzun kariyerim boyunca birlikte çalıştığım tüm takım arkadaşlarıma ve uygulama ekibi üyelerine teşekkür etmek istiyorum. Bazılarıyla çok şey yaşadım. On yıl uzun bir süre ve burada bu kadar uzun süre kaldığım ve Karlovy Vary'ye yardım edebildiğim için mutluyum. Ayrıca kariyerimin çoğunu birlikte geçirdiğim ve kulüp için ellerinden geleni yapan Sayın Holoubek ve Sayın Vaňko'ya da teşekkür etmek isterim. Ve son olarak kulübü iyi günde de kötü günde de destekleyen taraftarlara. Her zaman kolay olmadı ama takımın arkasında durdular. Her şey için çok teşekkür ederim” dedi Rachůnek.