Popüler Meteor muhtemelen kapanacak. Hancı, müdavimlerin dilekçe yazdığını söylüyor

RumBar

Global Mod
Global Mod
Barın kurtarılmasına destek olmak için bir imza kampanyası oluşturuldu. Meteor operatörü Jana Rošková, yeni tesis bulma pahasına da olsa faaliyete devam edebileceğine inanıyor.

Meteor pub'ın Mart ayı sonunda kapanacağı yönünde kamuoyunda söylentiler var…
Bu yılın başında binanın sahibinden fesih ihbarnamesi aldım. Çok şaşırdım, soğuk bir duştu. Kimse bana danışmadı, mesela daha yüksek bir kira teklif etme, her şeyi konuşma fırsatım olmadı. Şu ana kadar Nisan ayından itibaren burada pub olmayacak gibi görünüyor.

İddiaya göre, yan tarafta bulunan fitness merkezinin bar binasıyla birlikte genişletilmesi gerekiyor. Üzgünüm çünkü bu binada altmış yıldır bir bar vardı. Sosyalizmden kurtuldu, covid salgınını yönetti ama artık bitmiş gibi görünüyor.

Meteor'u desteklemek için bir imza kampanyası oluşturuldu. Sizce bunun bir anlamı olabilir mi? Sonuçta, bar özel bir binada olduğundan, mal sahibi mülkü uygun gördüğü şekilde kullanabilir.
Dilekçe yerel müdavimlerin ve kültürel etkinliklerimize gelen ziyaretçilerin teşvikiyle oluşturuldu. Çevrimiçi veya basılı biçimde imzalanabilir. Şu ana kadar yaklaşık altı yüz kişi imzaladı. Dilekçenin ne gibi faydalar sağlayabileceğini gerçekten değerlendirmek istemiyorum. En azından işime devam etmem için iyi bir motivasyon oldu. Ve bu, örneğin yeni bir yer bulma pahasına bile olsa.

Genel olarak destek personeli harika ve hoş. Beni arıyorlar, mesaj yazıyorlar ve burada düzenli olarak çalan bazı gruplar barın kapanmasının utanç verici olacağını söylüyorlar. Sonuçta, çeşitli türlerden yerel grupların konserlerini düzenlemek için benzer şekilde geniş bir alan burada gözle görülür şekilde eksik olacak.

Misafirperverliğin yanı sıra hanın kültürel bir boyutu da var. Örneğin şehir yönetiminin size bir şekilde destek olabilmesi için Karlovy Vary belediyesiyle iletişime geçmeyi düşündünüz mü?
Belediye yönetimiyle temas halindeyim. Sonuçta halk da onları şehrin bir şekilde Meteor'u kurtarmaya yardım etmesi talebiyle aradı. Beni belediyede reddetmediler, benimle iletişime geçtiler ama müzakerelerin somut bir sonuca varıp varmayacağını da tahmin etmek istemiyorum.

Eğer bırakırsanız, yeni bir yer bulup faaliyete devam etmeyi deneyecek misiniz?
Kesinlikle isterim. 2016 yılından beri Meteor'u çalıştırıyorum ve bu işle bir ilişkim var. Bu yüzden yılların emeğini çöpe atmak istemem. Yeni alanlara ilgim var, insanlardan ve arkadaşlarımdan da çeşitli ipuçları alıyorum. Tuhnica'ya sadık kalmak istiyorum. Uygun bir alan bulmak hiç de kolay değil. Kesinlikle pes etmiyorum ve aktif olarak deniyorum. Bu yönde bir haber olursa Facebook'ta yayınlarım ve insanlar bundan haberdar olur.

Durumun ne ölçüde değişeceğine ve Meteor'un burada kalacağına inanıyorsunuz?
Kişisel olarak başka alanlardan başlamam gerektiğini düşünüyorum. Ancak binanın sahibinden daha fazla zaman alsaydım ve bar burada birkaç ay daha faaliyet gösterseydi bana çok faydası olurdu. Dedikleri gibi beni biraz bekle. Başka bir alan bulmak, onu ayarlamak ve her şeyi bu kadar stres ve aceleyle yapmamak için daha fazla huzur ve zamanım olurdu. En azından bu konuda mal sahibiyle bir uzlaşma bulmanın mümkün olacağına inanıyorum.