Partiler seçim kampanyası için insanlardan fon istiyor | Haberler

FontikUpa

Member

Mysuru: Birkaç yıl önce, bağımsız adayların ve Karnataka Rajya Raitha Sangha (KRRS) adaylarının seçim kampanyalarını finanse etmek için izledikleri stratejilerden biri, oylamanın yanı sıra halktan parasal destek istemekti. Şimdi birçok lider, daha duyarlı politikalara öncülük ederek seçmenleri kazanmak için benzer bir strateji izliyor.
bu Sarvodaya Karnataka Parti (SKP), rekabet edeceği tüm seçim bölgelerinde ‘swabhimana’ (gurur) adına kampanya yürütürken her oyda fon aramaya da karar verdi.
Karnataka Rajya Raitha Sangha ve Hasiru Sene başkanı Badagalapura Nagendra, örgütün Sarvodaya Karnataka bayrağı altında beş seçim bölgesinde aday göstermeye karar verdiğini söyledi. SKP adayları Melukote, Mandya, Virajpet, Belthangady ve Bilagi’den. Nagendra, bu beş seçim bölgesinde, kendimize saygı politikasını takip ederken, adaylarımızın notlarla (fonlarla) oy aradıklarını söyledi.
1989 yılında, KRRS 137 seçim bölgesinde aday gösterdi. Depozitolardan kampanya maliyetlerine kadar halktan para toplandığını hatırladı.
Mysuru kasabasında, Krishnaraja MLA SA Ramadalar ‘Notu Nimmadu-Vote Nimmadu’ (Sizin Paranız-Sizin Oyunuz) kampanyasını başlattı. Seçmenleri seçim bölgesinin gelişimi konusunda bilinçlendirmek için bu kampanyayı 2 Nisan’dan itibaren resmen başlatacağını söyledi. Ramadas’a göre, seçmenleri temsilcilerini seçerken daha fazla sorumluluk almaları konusunda bilinçlendirmek için Paran-Senin Oy kampanyasını başlattı. “Cuma gecesi 92 yaşındaki bir kadın bana 50 rupi verdi. Her yerde benzer deneyimlerle karşılaşıyorum” dedi.
“İnsanlar yolsuzluk için politikacıları suçluyor. Seçimleri parasal güçten kurtarmak, siyaseti temizlemenin ilk adımıdır. 1994’teki ilk seçimim sırasında insanlar sadece benim seçimim için kaynak topluyordu” diye hatırlıyor.
Hunsur seçim bölgesinde, JD(S) lideri GD Harish Gowda, kampanyası için kitle fonlaması kapsamında 65 lakh Rs aldı.
Kadakoppalu Koppa sakinleri 10 lakh Rs bağışladı ve Veerashaiva liderlerin (25 lakh Rs) de geniş desteği var.
“Zaferimi garantilemek için hep birlikte çalışmamız gerektiğine dair bir mesaj göndermek için para bağışlıyorlar. Hayranlıklarından dolayı para bağışladılar” diyor Harish Gowda.