Onarımlardan sonra seramik ve astar sektörü daha fazla öğrenci alacak

RumBar

Global Mod
Global Mod
Yeniden yapılanmanın maliyeti 1,5 milyar kronu geçmemelidir. Karlovy Vary bölgesi uygulama için bütçesinden 400 milyon kaynak ayırdı.

Artık bu kadar büyük binalar için dokümantasyon projelerinin oluşturulması birkaç yıl sürüyor. Bölge meclis üyesi Jindich ermek, sürecin yaklaşık olarak yarısında olduğumuzu söyledi.

Öğrenci vce olacak

Ona göre, eğer beklenmedik bir komplikasyon olmazsa, öğrenciler 2027/28 eğitim-öğretim yılında yeniden inşa edilen binalarda eğitime başlamalı.

Proje, 1960’lardan kalma bir binanın ve öğretmenlere yönelik bir lojman binasının yıkılmasını içeriyor. Tarihi bisiklet yolunun yeniden inşası ve yenilenmesine göre, bunu yeni bina takip edecek, yollar, açık alanlar, yeşillikler ve çitler yer alacak.

Kompleks, zeminin yeniden inşa edilmesinin ardından mevcut maksimum kapasiteden 170 bin daha fazla olan 540 bin maliyetle kullanıma sunulacak. Proje, uzun vadeli ortaöğretime ek olarak, yerel işgücünün istihdam edilebilirliğini destekleyen, uzun vadeli yaşam boyu veya yeniden nitelikli eğitim gibi yeni çalışma biçimleri de geliştirecek. Ayrıca kültürel ve toplumsal faaliyetler için yerleşik bir galeri, oditoryum, kafe ve spor salonu da bulunacak.

Eski st artı kasım

Zmiovan’da öğretmenlerin dinlenmesine yönelik modern binalardan oluşan konut binası. Yazarı mimari stüdyo Petr Hjek Architekti’dir. Vali Yardımcısı Dalibor Blaek, seramik tekerleklerden oluşan tarihi binanın etrafında son halini alırken, tekerleğin gelecekteki biçimlerinden birini anlattı.

Sanat ve el sanatları sektörünün merkezi olan seramik çarklar ve kaydıraklar, birkaç yıl içinde büyüyerek bugünkü haline geldi. Tarihi bina 1923-1924 yılları arasında inşa edildi. Yeniden yapılanma sırasında yıkılan bina, 1950’li ve 1960’lı yılların başında inşa edildi. Bölgedeki son binalar, kütük ev ve diğer küçük binalar 1970’lerden kalmadır.