Okullar pandemi sırasında alınan ücretlerin %15’ini iade etmek zorunda olduklarını söyledi | Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod

NOIDA: Allahabad Yüksek Mahkemesinin, derslerin çevrimiçi yürütüldüğü 2020-21 salgını sırasında okullara öğrenim ücretlerinin %15’ini iade etme talimatı vermesinden iki ay sonra, Orta Öğretim Kurulu, HC siparişi.
“Orta Öğretim Özel Sekreteri tarafından yayınlanan GO’nun ardından, ilçedeki tüm okullara Allahabad Yüksek Mahkemesi’nin 2020-Covid yılı boyunca tahsil edilen öğrenim ücretlerinin %15’ini iade etme kararına uymaları için bir yönerge yayınladım. 21,” dedi GB Nagar Bölge Okul Müfettişi (DIOS) Dr. Dharamveer Singh.
Singh, siparişin 2020-21 Covid yılı sırasında alınan ücretlerin %15’ini iade etmeyi amaçladığını, ancak artan ek ücretlerin önümüzdeki aylarda ayarlanması gerekeceğini söyledi.
Singh, “Okullara emre uymaları ve bir hafta içinde raporu sunmaları talimatı verildi” dedi.
Moradabad Tüm Okulun Ebeveynlerinden (MPOAS) Adharsh Bhushan tarafından Covid döneminde tahsil edilen tam suçlamalara karşı açılan Kamu Yararı Davasına (PIL) dikkat çekilerek, Bölüm Başkanı’nın emri Rajesh Bindal ve adalet JJ Münir 6 Ocak’a kadar, tüm okullara (çoğunlukla özel), bir sonraki 2020-21 oturumunda pandemi sırasında toplanan toplam öğrenim ücretlerinin %15’ini iade etme talimatı vermişti. Okulu bırakan öğrenciler için bile, HK kararı, söz konusu dönemde kendilerinden alınan öğrenim ücretlerinin %15’inin iade edilmesini emretmiştir.
Ebeveynler hareketi memnuniyetle karşıladı ve çok ihtiyaç duyulan bir rahatlama olarak nitelendirdi. “Yukarıdaki ücret düzenleme emrine göre bir mektup sağladık” dedi Yatender KasanaTüm Noida Okulları Veliler Derneği başkanı.