Noida’nın Parti Tavsiyesi: Ne İçtiğinize Dikkat Edin | Noida Haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod
NOIDA: Gautam Budh Nagar hükümeti, şüpheli yerlerde içki satın alınmasına veya tüketilmesine karşı bir tavsiye yayınladı.
“Sağlığa zararlı metil alkol içerebileceğinden, kişiler yetkisiz satıcılardan içki almamalıdır. Bu tür içeceklerin tüketilmesi görme yetisini etkileyebilir ve ölüme de yol açabilir. Polis, yasadışı içkinin taşınması ve üretilmesine karışan kişilere karşı kampanya yürütüyoruz” dedi. RB Singhtoplum polisi.
İlçe özel tüketim dairesi yardım hattı numaraları yayınladı ve yasadışı içkiyi bildirmek için halktan bilgi/geri bildirim istedi.
UP Tüketim Yasası 2010’e göre, eyalette yasadışı likör üretimi ve satışına karışan kişiler ömür boyu hapis veya ölüm cezasına çarptırılabilir ve 10 lakh Rs’ye kadar para cezasına çarptırılabilir.
Bakanlık ayrıca yasadışı içki taşımacılığını izlemek için Delhi-Noida sınırına ekipler yerleştirdi.
Ghaziabad bölgesinin özel tüketim vergisi memuru RK Singh, ekiplerin Ghaziabad’da yasadışı içkiye karşı icra eylemleri düzenlediğini söyledi. “Pazar günü Dasna gişesinde bir kontrol yaptık. Bir arabayı durdurduk ve 192 şişe yasadışı içki bulduk. Sürücü, Amroha’da ikamet eden Sukkan Singh olarak tanımlandı. İçkiyi Haryana’dan Amroha’ya nakletti,’ dedi.
Adam, Özel Tüketim Yasası’nın 60, 63 ve 70. Maddeleri uyarınca kayıt altına alındı. Noida tüketim vergisi yetkilileri, yılbaşı kutlamaları için ara sıra bar izni için 12 başvuru aldıklarını söyledi.
Bakanlık, Salı günü Sektör 122’de bulunan “Pushtida Restaurant”ta yaptığı incelemede, restoranın ruhsatsız müşterilere içki servisi yaptığını tespit etti. “Ekip üç personeli tutukladı ve bazı içki şişelerini ele geçirdi. Noida Tüketim Departmanı memurları bir basın açıklamasında, “Sector 113 polis karakolunda tüketim vergisi yasası uyarınca haklarında bir dava açıldı” dedi.