Noida’nın avukatı, SC/ST Yasası kapsamında rezerve edilen yardımı dövdüğü için gözaltına alındı | Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod
NOIDA: Buradaki dairesinde tam zamanlı bir hizmetçi tutmakla ve onu dövmekle suçlanan bir avukat, aynı zamanda SC/ST yasasının bölümleri uyarınca, haksız yere adam öldürmeye teşebbüsle suçlandı.
Shaifali Kul (40), bu hafta başlarında yardımcıyı (20) direndiği için defalarca asansörden sürüklerken görüldüğü bildirilen, Çarşamba akşamı tutuklandığını söyledi. Kul Perşembe günü çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Polisin ciddi şekilde yaralandığını söylediği yardımcı, 26 Aralık sabahı saat 4’te Koul’un lüks Cleo İlçesindeki dördüncü kattaki dairesinden kaçmak için dupattalardan bir ip yapmıştı.
Yerleşkeye vardığında kule muhafızına haber verdi ve babası Padam Singh ile temasa geçti.
Singh, polise yaptığı şikayette, Koul’un kızının kaçışını öğrendiğini ve polis onu kurtarmadan önce onu daireye geri sürüklediğini iddia etti.
Ek DCP (Central Noida) Saad Miya Khan Perşembe günü TOI’ye Koul’un başlangıçta 344 (10 günden fazla yasadışı hapsetme), 323 (gönüllü olarak acıya neden olma) ve 504 (hakaret) bölümleri kapsamında tutulduğunu söyledi. IPC.
Ancak, mağdurun tıbbi muayenesinden sonra, 308. bölüm (yanlış ölüme teşebbüs) eklendi. KÖKNAR ağır yaralar alırken. İlgili bölümlere de başvurduk. planlanmış dolaplar ve Planlanmış Kabileler (Vahşeti Önleme) Yasası,” dedi Khan.
Khan, “O (Koul) Çarşamba akşamı dairesine döndü ve bunun üzerine ekibimiz tarafından tutuklandı” diye ekledi. Polis, avukatın olaydan sonra daireyi terk ettiğini söyledi.
20 yaşındaki kadın, Nisan ayından beri Koul’un evinde çalışıyordu. Singh, sözleşmesinin 31 Ekim’de sona erdiğini iddia etti, ancak Koul, kızı devam etmek istemediğini söylemesine rağmen onu bırakmayı reddetti. Singh, Koul’un cep telefonunu alarak iletişim kanalını kapattığını, ev işlerini yapmaya zorladığını ve protesto edince bağlantısını kestiğini iddia etti. Singh, “Kızımın vücudunda çok sayıda yara var.
Koul daha önce TOI’ye, çalışanın ve ailesinin Haziran ayında ondan 50.000 Rs kredi aldığını ve bunu maaşından keseceğini söyledikten sonra “dramaya başladığını” söylemişti. Ayrıca yardımcıyı, yemeğini uyku haplarıyla zenginleştirmek ve kaçmadan önce daireden mücevher çalmakla suçladı.
Yaraları daireden aşağı inerken “düşmeye” bağladı.
“Sözleşmem bitmeden yeni bir ev içi yardım başvurusunda bulundum, ancak ajans bana 25 Aralık’a kadar göndermeyeceklerini bildirdi. Ben de kadın hücresine Aralık ayı nedeniyle evimde çalıştığına dair bir başvuru gönderdim. Sahip olduğum bir dizi tıbbi duruma. O da kabul etti” demişti avukat.
İzlemek CCTV görüntüleri: Kadın ev yardımcısını Cleo County’de asansörden dışarı sürükledi