Noida’da 300 grev, diğer departmanlardan personel onların yerine geçiyor | Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod

NOIDA: VKSSS bayrağı altında şehirden 300’den fazla UPPCL işçisi ülke çapındaki 72 saatlik greve katıldı ve sırayla 220KV trafo merkezinde protesto ediyor. sektör 20 2000 yılından sonra hizmete giren tüm çalışanlar için eski emeklilik sisteminin yeniden kurulması ve 25 Ocak 2000 tarihinden itibaren çalışanlara sağlanan sübvansiyonlu elektrik arzının (LMV-10) devam etmesi taleplerini ileri sürmek.
Cuma günü protestocular ayrıca, tüm işçilerin güvenliğini sağlamak ve enerji şirketleri altında çalışan tüm personelin düzenli hale getirilmesini sağlamak için Elektrik Sektörü Çalışanlarını Koruma Yasası’nın uygulanması için baskı yapmanın yanı sıra, özelleştirmeye karşı seslerini yükselttiler.
Grevin bıraktığı boşluğu kapatmak için enerji departmanı, ilçe yönetimi ile birlikte su, tarım, eğitim, idare, polis vb. diğer departmanlardan yedek çalışanlar ayarladı ve düğümlü bir kontrol odası kurdu. günlük sorunlarla ilgilenmek için elektrik ofisi Sektör 18’deki memur. Yardım hattı 0120-2970605’tir.
VKSSS Noida koordinatörü Dhananjay Sharma, “Bütün işi teslim ettik. Samitimizle hiçbir personel Pazar günü saat 22:00’ye kadar çalışmayacaktır” dedi.
Sharma, hükümetin Aralık 2022’deki bir toplantıda VKSSS’nin gündeme getirdiği konuları ele almak için 15 gün talep etmesi nedeniyle greve gittiklerini ancak şu ana kadar herhangi bir değişiklik olmadığını söyledi. Yetkililer, grev yapan işçilerden herhangi birine karşı harekete geçerse grevi uzatacaklarını da sözlerine ekledi.
Çarşamba günü, personel üyeleri greve hazırlık olarak bir işçi boykotu düzenledi. Perşembe gecesi geç saatlerde, devlet düzeyindeki yetkililerle yapılan görüşmeler başarısız olduktan sonra greve başladılar.
Daha önce, DM Manish Verma yetkililer ve polisle bir araya geldi. “Yedek personel tedarik, faturalama, iletim vb. ile ilgili sorunların önlenmesine yardımcı olacaktır. Enerji şirketinin Sektör 16’daki bölgesel ofisindeki bir PAC ekibi dışında, yerel polis 90 trafo merkezini izliyor” dedi. Polis gözetimi altındaki bazı alanlar sektör 80 ve 47 trafo merkezleridir.
PVVNL baş mühendisi Rajeev Mohan, “Şehirde ikmal sorunu yok. Tedarik düzenlemelerine ilişkin bilgiler, geçici kontrol odasından her dört saatte bir güncelleniyor” dedi.