Noida: Sonunda 20.000 ev alıcısı için yıllarca süren stres ve yasal mücadeleler sona erdi | Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod
Hayır. Ev alıcıları Salı günü, Ulusal Şirketler Hukuku Mahkemesi kararını iptal etti Jaypee Infratech Ltd. (JIL) mahkemedeki altı yıllık savaşlarını bitirdi ve başarılı teklif sahibinin, Suraksha grubuçözüm planında önerilen programa göre daireleri teslim edecektir.

ev alıcıları GFX

Yaklaşık on yıldır, 20.000’den fazla ev alıcısının yatırımları çeşitli JIL projelerine bağlanmıştır. Salı günü, Ulusal Şirketler Hukuku Mahkemesi (NCLT) Suraksha grubunun devralma teklifini onayladı. Alabalık Noida ve Greater Noida’da durdurulan çeşitli projelerin tamamlanmasının önünü açacak olan Infratech Ltd.
2011’de Noida’nın Garden Isles projesinde bir daire rezervasyonu yapan Yüzbaşı Mrinal Chakraborty, “Kendimizi rahatlamış hissediyoruz. Mahkemelerde altı yıllık bir savaş nihayet sona erdi,” dedi. on yıllık bekleyiş, evlerimize kavuşacağımıza dair bir umut olarak geliyor. Çok uzun zamandır mağduruz. Şimdi ev sahibi olmak istiyoruz.’
Chakraborty, ev alıcılarının devam eden tüm Jaypee projelerinde inşaata hemen başlamak için Suraksha’yı aradıklarını söyledi. “Bu, başından beri verdikleri sözdü. Artık Suraksha yönetimde olduğuna göre, şirketin satın alma sürecini başlatması ve JIL’in tüm projeleri için inşaat faaliyetlerini hızlandırması gerekiyor” diye ekledi.
Davayla mücadele eden çekirdek ekip üyelerinden Sanjeev Sahani için bu, daha kısa bir bekleyişin daha başlangıcı. “2010 yılında Wish Town’ın Kube projesinde bir daire ayırttım ve 2013’te sahibi olacaktım. 10 yıl sonra bile 33 katın sadece 20’si inşa edildi. Bu projeyi tamamlamak Suraksha’nın iki buçuk yılını aldı. Yani Dairemi almak için üç yıl daha beklemem gerekecek.Ancak ev alacaklar arasında er ya da geç evlerine kavuşacakları konusunda bir miktar memnuniyet var.Çabalarımız artık Suraksha’nın projeleri bir an önce tamamlaması için yoğunlaşacak. “
Aradan geçen yıllarda ev alıcılarının karşılaştığı zorluklardan bahseden Sahani, en büyük engellerinin tüm ev alıcılarını tek bir platformda toplamak olduğunu söyledi. “NCLT’deki davaya itiraz etmek için 2017’de 4.500 ev alıcıyı bir araya getirmeyi başardık. Ancak yıllar içinde çok sayıda ev alıcı davanın uzamasından bıktı. Sonunda yaklaşık 2.000 ila 2.500 ev alıcısı vardı (tek başına bunu yapamazlardı). Daha fazla katkıda bulunmayı göze alın. Birçok ev satın alma derneği de feshedildi” dedi.
Sorun çıkaranlar, NCLT emrinin daha fazla ertelenmesi durumunda bir araba mitingi düzenlemeyi ve protestolar düzenlemeyi planladılar. Sahani, “Sesimizi duyurmak için elimizden gelen her şeyi yapardık” dedi.
Klasik Ev Alıcıları Derneği başkanı Shashi Garg, Holi’den önce daha iyi bir hediye bekleyemeyeceklerini söyledi. “2009’da bir daire ayırttım ama inşaatı tamamlanmak üzere. 70.000 Rs EMI ve 60.000 Rs daha kira ödüyorum. İçinde bulunduğum durumu bir düşünün. Geçen yıl emekli oldum. Meslektaşlarım ve arkadaşlarım yıllar içinde muazzam bir hastalıktan öldü. Maddi ve manevi stres” dedi.
2010 yılında Kensington Park Apartments’ta daire rezervasyonu yapan Shashank Gaur, dairesinin üç ayda tamamlanacağı anlamına geldiği için devralmayı memnuniyetle karşıladı.
“Proje tamamlandı ve doluluk beyanı için başvuruda bulunuldu. Şimdi daha hızlı ilerlemeli. Çoğumuz toplam tutarın %90-95’ini ödedik ama hala dairemiz yok. NCLT’nin siparişinden memnunum.”