Noida, Gzb’de çok yakında 6 haftalık kurslar, gece sürüş dersleri ve daha fazlası | Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod

NOIDA: UP hükümeti, diğerlerinin yanı sıra Noida ve Ghaziabad’da Sürücü Eğitim Merkezleri (DTC) kurmayı planlıyor. Eğitim, araba kullanmayı öğrenmek ve ehliyet almak isteyen kişilere yardımcı olmak için tasarlanmıştır.
Özel firmalar, adayların nominal bir maliyetle mesleki eğitim aldığı kamu-özel ortaklığı (PPP) modeli kapsamında devreye alınacaktır.
DTC’ler, ağır, orta ve hafif motorlu taşıtlar için sürüş dersleri, tazeleme kursları, gece ve yokuşlarda sürüş, yağışlı havada sürüş, araçlarda yangın tehlikesi eğitimi ve tehlikeli veya tehlikeli madde, patlayıcı vb. taşıyan araçlar için sınıflar sağlar. trafik kazaları, trafik kirliliği ve çevre üzerine.
Kurs ücreti 500 Rs ile 10.000 Rs arasında değişmektedir ve süre bir günden altı haftaya kadardır.
Siyaram Verma, Bölgesel Ulaşım Sorumlusu Yardımcısı (ARTO – İdare), Gautam Budh Nagar, sürücü eğitim merkezleri kurmanın hükümetin önemli bir projesi olduğunu söyledi. “Bu, genç nesli güvenli sürüş konusunda eğitmek içindir. Ulaşım departmanı, PPP modeli kapsamında bu tür merkezlerin kurulması için ilgili özel şirketlerin başvurularını davet ediyor” dedi.
Merkezleri kurmakla ilgilenen şirketler uptransport.upsdc.gov.in adresinden hükümete başvurmalıdır. Hükümet önerileri değerlendirecek ve ajansı beş yıl süreyle bağlayacak.
Eyalet hükümeti halihazırda Varanasi, Mirzapur, Prayagraj dahil olmak üzere 17 bölgede DTC’ler kurdu. gorakhpurBasti, Aligarh, Mathura, Raebareli, vb. Noida ehliyet için yaklaşık 5.000 başvuru yaparken, Ghaziabad ayda 6.000 başvuru yapıyor.
Hüküm ve koşullara göre, başvuranın/şirketin yıllık cirosu 2 crore olmalıdır. Merkez, bir Ulusal Karayoluna veya Devlet Otoyoluna 6 mil mesafede olmalı ve güçlü bir internet ile donatılmış olmalıdır. Bir başvuru sahibine bir bölgede en fazla iki merkez atanabilir.
Merkezin, üç yıllık mesleki deneyime ve derinlemesine bilgi birikimine sahip bir merkez yöneticisi olmalıdır. Motorlu taşıtlar kanunu1988.
Ayrıca, ağır motorlu araç kullanma konusunda beş yıllık deneyime sahip bir sürüş eğitmeni/eğitmeni bulunmalıdır.