Noida: Bir haftadır, pansiyonda kalan 4 öğrencinin izi yok | Noida Haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod
NOIDA: Bir FIR’ın kaydedilmesinden bir hafta sonra, polis 19 yaşındaki bir öğrencinin ABD’den zorla kaçırılmasıyla bağlantılı olarak herhangi bir tutuklama yapmadı. JSS Mühendislik Koleji 62. bölümde.
Yetkililer, kaçan dört üçüncü sınıf öğrencisini takip etme sürecinde olduklarını söyledi. Bunlar, IPC’nin 307 (cinayete teşebbüs), 308 (kasıtlı adam öldürmeye teşebbüs), 325 (kamu düzenini bozma kastıyla kasten hakaret) ve 504 (kasten hakaret) bölümleri altında sınıflandırılmıştır.

gfx

10 Aralık’ta, yaralı öğrencinin ailesi, paçavralar içinde dövüldükten üç gün sonra polise başvurdu.
Birinci sınıf öğrencisi şikayetinde dört öğrencinin ödevlerini yapmadığı veya kendisine ‘efendim’ dediği için saldırıya uğradığını belirtmişti. O kadar kötü dövüldü ki omzunun beş yerinden kırıldı. “Görev yapmayı reddettikten sonra beni odalarına çağırdılar. İçki ve sigara içtiklerini gördüm. Tekrar işlerini yapmamı istediler ama ben görevimi yaptım. Görevlerimi kendim yapmak zorundaydım. .” dedi öğrenci. “Daha sonra konuşurken aşağı bakmamı istediler. Onlara kardeş diye hitap ettiğimde onlara ‘efendim’ dememi söylediler.”
Öğrenci odasına döndü ama gerginlik zar zor azaldı. Sabah 2:30 civarında, dört yaşlı odasına geldi.
“Oda arkadaşımdan odadan çıkmasını istediler ve kapıyı içeriden kilitlediler. Sonra da dövmeye başladılar. Ancak pansiyonun güvenlik görevlisi araya girince beni bıraktılar… Aileme saldırıyı saat 6.30 sıralarında bildirdim. am,” şikayeti okudu.
Çocuğun babası, oğlunun hala travma geçirdiğini söyledi. “Şu anda evinde iyileşiyor. Dayaktan omzunun beş yerinden kırılmış. Polis hemen tutuklama yapmalı” diye ekledi.
Polis, zanlının yakalanması için ekiplerin oluşturulduğunu bildirdi. Bir polis memuru, “Sector 58 karakolunda bir vaka kaydedildi. Dört öğrenci saklandı. Ancak ekipler onları bulmaya çalışıyor.” dedi. Üniversite yetkilileri TOI’ye dört öğrenciyi uzaklaştırdıklarını söyledi. JSS College medya sözcüsü Yogendra Singh, “Üniversiteden uzaklaştırıldılar ve yurttan çıkarıldılar. Konuyla ilgili bir iç soruşturma başlatıldı. Ailelerine de haber verildi. Bu son derece talihsiz bir olay” dedi. .