Müteahhit Greater Noida’da aynı apartman dairesini ikiye mi sattı? Alıcı dolandırıcılık iddiasında bulundu, polise gitti | Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod

NOIDA: 47 yaşındaki Shivalik Homes sakini. Surajpur konut derneği geliştiricisinin, dairesini başka bir kişiye satması için onu aldattığını iddia etti.
Polise verdiği raporda Sundar Singh adlı bir adamdan üç gün önce bir telefon geldiğinde iddia edilen dolandırıcılığı öğrendiğini iddia etti. Rajesh Lawat. “Lawat, 2018’den beri ailemle birlikte burada yaşadığım için bu daireyi 2019’da da satın aldığını söyledi. Birinci kat daire için müteahhide 40 bin Rs ödemiştim.”
Hisarlı bir kuyumcu olan Lawat, TOI’ye, şehirde yaklaşan Jewer Uluslararası Havalimanı ve diğer projeleri görünce aynı şirketten yedi daire satın aldığını söyledi. ‘İnşaatçı ile alıcı arasındaki sözleşme de dahil olmak üzere söz konusu daireyle ilgili tüm belgelere sahibim. Bu daire için inşaatçıya tüm ödemeleri yaptım.’
Dört kuleye yayılmış dernek, 300’den fazla sakini barındırıyor. Birçok kişi, tapuların ödenmesi durumunda müteahhitin aynı daireyi birden fazla kişiye satabileceğinden korkuyor.
Derneğin başka bir sakini olan Rupesh Singh, “Bütün bu dolandırıcılığın ana nedeni, dairelerin tescil edilmemesidir” diyor.
Başka bir sakin olan Rajni Rana söyledi. “2018’den beri bu dairede oturuyorum. 2019’da ise bir yabancı kapımızı çaldı ve dairemizin kendisine ait olduğunu söyledi. Bizden daire belgelerimizi istedi ama vermedik. Daha sonra, Sorunu inşaatçıyla görüştük, o da hemen bir karışıklık olduğunu söyledi.”
Polis, detaylı incelemenin ardından konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.
Ancak, TOI ile iletişime geçildiğinde, geliştirici iddiaları yalanladı. “Söz konusu dairenin orada oturan kişiye ait olduğuna şüphe yok. Başkasına satmadık.”