Milkov’da eşekler kutlama yapıyordu, çıkrık kaynıyordu ve çok eğlenceliydi

RumBar

Global Mod
Global Mod
Ayrıca Chebsko’nun bir zamanlar yok edildiği güvercinlerin de aralarında bulunduğu yerli misafirlerin bir sunumu da vardı. Rüyamda hemen netbookta bir sürpriz belirdi. Bir çile yün ve bir örgü Chebskch punoch. Şu anda bunu unuttu.

Chebsk örgülerine birkaç yıl önce Loket kasabasının liderleri geleneksel kostümlerini paylaştığında girdim. Lokteli sanatçısı Dana Chlupov, o zamanlar kimsenin çorap ve diz çoraplarını nasıl öreceğini bilmediğini anlatıyor. Ama kostümlü bir bebekleri vardı, bana onun diz çoraplarını gösterdiler ve ben de bunların gerçekte nasıl örüldüğünü inceledim.

Spinner eğlenceliydi

Ve Dana Chlupov bunu çok uzun süre denedi ve başardı. Ayağa kalktığında elleri bir an bile durmadı, bu yüzden onları hareket ettirmeye devam etti. Ech’te kimse Chebsk örgülerinin nasıl örüleceğini bilmiyordu. Birkaç yıl sonra bir kitapta eski bir rehber buldum ve bunun neredeyse aynı olduğunu öğrendim, diye ekledi Chlupov.

Hemen yanlarında bir anne ve kız olan iki kadın oturuyordu ve yün dalgasını üflüyorlardı. Kırsal kesimde kadın her zaman kocasının evinde eğlenirdi. Ve onun ısırığı da bir döndürücüydü. Annesi ona onunla çalışmayı öğretti, o zamanlar işler böyle yürüyordu, anne Marie Baltov ve kızı Marie picelov sadece başlarını sallayarak annesinden öğrendiklerini gösteriyorlar.

En fazla iki koyun, ardından bir peden

Yani dördüncü kadın rüyada durmadı. Donky’de Ostrava’dan içti ama kendi evine, memleketi Milkov’a taşındı. Atlıkarınca çok eskiydi, sadece bir dekorasyondu. Jaroslava Nvratov, onu daha sonra götürdüm ve onunla birlikte ata binmeyi öğreneceğime söz verdim, dedi. İlginin ne olduğunu sormak için netizenlerin yanına koştu, hatta deneme fırsatı bile teklif etti.

Ve iplikçi yeni evinde uzun süre kalamadı. Nvratlar her yıl kutsal topraklarına ektikleri samanlara ne olduğunu bilmiyorlardı. Ve böylece koyun yetiştirmeye başladılar. Çoğu bende var. Koyunları nasıl kırkacağımı, yünlerini nasıl temizleyeceğimi, onları kırkmaya nasıl hazırlayacağımı ve son olarak da onları nasıl sağacağımı öğrenmem gerekiyordu. Bilgi bulabildiğim her yerde aradım, hatırlayın Bay Jaroslava.

Bütün mülk bir sergi

Yünün hazırlanması ve sıcak tutan kışlık çorapların örülmesi yaklaşık 20 saat sürer, bir kazak 50 saat, büyük bir ürün ise yaklaşık 80 saat sürer. Ancak Jaroslava Nvratov sadece yünden örgü örmekle kalmıyor, aynı zamanda boyalı köpek kıllarıyla da çalışıyor. Koyun yününün aynısı, sadece ıslak köpek kokusu, diye güldü.

Milkov’daki Hrzedn çiftliği, Cheb müzesinin bir sergi nesnesidir. Karlovy Vary bölgesi burayı 2008 yılında satın aldı ve yavaş yavaş onardı. Çiftliğin arazisi, Cheb bölgesindeki bir tarım arazisinin 19. yüzyılın sonu ve 20. yüzyılın ilk yarısındaki yaşamına bir bakış sunuyor. Çevredeki araziler de zarar gördü. Yeni ağaçlar ve çalılar dikildi. Davetsiz misafirler ahırın arkasında iki asker bulur.