Mbbs hevesli koltuk ₹13l| Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod
NOIDA: 27 yaşında MBBS Adayın Salı günü polise verdiği demeçte, başvuranın geçen yıl saygın bir tıp fakültesine kabul edilmek adına 13 lakh Rs ile kandırıldığı bildirildi.
şikayetçi Darshika SinghLucknow’da yaşayan biri polise 2022’de NEET sınavına girdiğini ve üniversite ararken Sektör 125’teki bir danışmanlık firmasıyla temasa geçmek için arandığını söyledi. Noida’nın bir yetkilisi olarak kendisi Gerçek danışmanları Sektör 125 merkezli Kariyer Danışmanlığı. Çağrı, MBBS’ye kabul içindi. Sonra kendini tanıtan bir adam Jay MehtaDanışmanlığın üst düzey yetkilisi olan , ben ve babamla tanıştım. Kadının şikayetinde belirttiği gibi, o bize Bengaluru, Karnataka veya Varanasi’deki bir tıp bilimi okuluna kabul edileceğime dair güvence verdi.
Bunun için şüpheli ona bir miktar para transfer etmesini söyledi. 19 Kasım’dan 22 Aralık’a kadar taksitle 13,98 lakh Rs ödedi.
“Ocak ayının ilk haftasında üniversiteye gitmem gerektiğini söylediler. Ancak, danışmanlıktan veya herhangi bir kolejden haber almadım. aradığımda Mehtatelefonu kapalıydı. Bu beni şüphelendirdi ve ofisi ziyaret ettiğimizde kapalı olduğunu gördük. Daha sonra Bengaluru ve Varanasi’deki kolejlerle temasa geçtim ancak benim adıma kontenjan tahsisi olmadığı söylendi” dedi.
Şüpheliler, Sektör 126 karakolunda dolandırıcılık ve güveni kötüye kullanma suçlarından tutuklandı.