Matj Pokorn, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Uluslararası Biyoloji Olimpiyatını geçti

RumBar

Global Mod
Global Mod
Öğrenci Matj Pokorn (sağda) Jaroslav Heyrovskho Fonu ödülünü kazandı. Gymnzia öğretmenleri A Luboi Lhotek de beş kişiyi tanıdı.
| Fotoğraf: Lubo PokornMAFRA

Genç araştırmacıların yanı sıra öğrencilere çalışmalarında ilham veren ve destek veren pedagog ve danışmanların da tanınması gerekir. Ödülü Matje ile birlikte Gymnzia öğretmeni A Lubo Lhotk aldı.

Bunu sıkı çalışmanın karşılığının bir kanıtı olarak görüyorum. Başkalarına uğruna savaşılacak ve çabalanacak bir şey olduğunu göstermek zorlu bir iştir. Lisenin ikinci yılında biyolojiye daha fazla ilgi duymaya başlayan Matj Pokorn, nasıl öğütüleceğini yeni öğrendim ve bu bana hayatımda da yardımcı olacak, dedi.

Biyoloji öğretmeni Lubo Lhotk beni olimpiyatlara getirdi ve bana keyifli vakit geçirme fırsatı verdi. Her şeyin birbirine nasıl uyduğunu ve etrafımızdaki gerçek dünyanın nasıl çalıştığını göstermesinden çok keyif aldım. Ayrıca Biyoloji Olimpiyatı çok ilginç bir şekilde yapılıyor ve bu da öğrencileri daha fazla öğrenmeye ve çevrelerindeki şeyleri keşfetmeye motive ediyor. Üniversitenin organizatörleri, dünyanın her yerinden insanların katıldığı kimyasal ve biyolojik olimpiyatlara katılanlar için kurslar hazırlıyor. avcı böylece benzer gülümseyen insanlardan oluşan bir topluluğa girer. Bu onu heyecanlandırıyor ve uzun süre ders çalışma isteği uyandırıyor, k.

Gelecekteki dul

Matj Pokorn, Uluslararası Biyoloji Olimpiyatlarında Çek Cumhuriyeti’ni temsil etti. Size bir bronz, iki gümüş madalya getirdi. Sonuncusu 2023 yılına ait ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden.

Gymnasium A’daki çalışmaları sırasında, örneğin Çekçe ve Almanca gibi bir dizi başka sınavı da geçti. Bu nedenle asırlık kişilerin katılımına yönelik çeşitli programların organizatörüdür. Örneğin Floresan Geceler veya çevrimiçi kapsül döngüsü Modulo’yu hazırlıyor.

Bu sayede Stedokolt ve Bakal’ın öğrencileri önde gelen Çek bilim adamlarının toplantılarına katılabildiler. Ayrıca Schumk topluluğu üyesi veya solist olarak da olsa kültürel etkinliklere katılmaktadır.

Letonyalı lise mezunu şu anda Charles Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve Matematiksel Fizik Fakültesi arasında paylaşılan tamamen yeni bir Bilim bölümünün öğrencisidir.