Mart’tan itibaren Noida’da 100 otobüs sizi metro istasyonlarından evinize götürecek | Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod

NOIDA: GNIDA, yerleşim bölgeleri ile altı metro istasyonu arasındaki bağlantıyı iyileştirmek için Mart ayı sonuna kadar 100 yeni otobüsle yeni bir otobüs hizmetine başlayacak.
Göre Noida Metro Demiryolu Şirketi (NMRC) Greater Noida’daki altı metro istasyonundan her gün 15.000’den fazla kişi metroya biniyor. Ancak bağlantı eksikliği nedeniyle, arabalar, taksiler veya uzun mesafeler için makul olmayan ücretler ödüyorlar.
GNIDA’nın ek CEO’su Anand Vardhan, “Yetkililik, yerleşim bölgelerinden Greater Noida’daki metro istasyonlarına ulaşımı kolaylaştıracak 100 yeni otobüsle şehirde maksimum kapsama alanı sağlamayı amaçlıyor. İhale süreci başlayacak. ayrıca bu hizmet için otobüslerin mevcudiyeti hakkında NMRC ile görüşüyorlar.”
Yetkililer, güzergah, tarife, ücret ve diğer teknik detayları ihale süreci ve nihai maliyet görüşmelerinin ardından belirleyeceklerini söylediler.
Haziran 2022’de GNIDA, Greater Noida’da Ghaziabad hatlarında 25 e-otobüs tanıtmayı teklif etti, ancak proje önerisi daha sonra bu mevcut 100 otobüslük hizmet olarak değiştirildi.
GNIDA ayrıca Pari Chowk, Surajpur, Pi-3, Knowledge Park 2 ve GB University’de şehir bağlantısı için Uttar Pradesh State Road Transport Corporation (UPSRTC) ile olan anlaşmasını yeniledi. GNIDA, UPSRTC ile ortaklaşa, Ocak 2022’de beş güzergahlı şehir içi otobüs hizmetini başlattı. Bu sabah 6.30 civarında başlar ve akşama kadar devam eder.
Yerleşim alanlarından metro istasyonlarına ve diğer banliyö noktalarına bağlantı eksikliği, bölge sakinleri için bir endişe kaynağıdır. Halkla ilişkiler uzmanı ve Beta 1 sakini Vartika Asthana (27), “Büyük Noida’ya altı ay önce taşındım. İş için her gün Delhi’ye gidiyorum. Beta 1’deki metro istasyonuna ulaşmak için neredeyse bir kilometre yürüyorum ” İşe gidip gelirken. Sabahları hala daha güvenli, geceleri güvenli değil. Devlet tarafından işletilen bir otobüs servisi diğer yerleri birbirine bağlarsa, şehir personeli için faydalı olacaktır.”
Başka bir günlük banliyö olan Anshuman Bhargava, “Kısa mesafeler için bile atlamalı taksiler ve otomatik çekçekler Greater Noida’da pahalıdır. Bazen aylık seyahat maliyeti, bir araba için EMI artı benzin maliyetine eşdeğerdir. İyi bağlantılı toplu taşıma ihtiyacıdır. saatin.”