Mandya Bağımsız Milletvekili Sumalatha Ambareesh, BJP’ye Bağlılık Sözü Verdi, Modi’nin Liderliğini Övdü | Haberler

FontikUpa

Member

MANDYA: Bağımsız Milletvekili manca, Sumalatha Ambareesh, Cuma günü BJP’ye biat ederek gerilimi sona erdirdi. Sırasında Sumalatha parlamento seçimlerine katılması pek mümkün değil – Lok Sabha’dan istifa etmedikçe, iltica önleme yasasının ihlali olacağı için teknik olarak BJP’ye katılamaz – parlamento seçimleri öncesinde verdiği destek, BJP’yi Arttıran’ı görecek. Eskimiş Mysuru BJP’nin sahada çok az desteğinin olduğu veya hiç olmadığı bölge.
Bununla birlikte, ne kadar bir artışın görüleceği görülüyor. Merhum Kannada aktörü Ambareesh’in eşi, “İyi dileklerimle ve destekçilerimle görüştükten sonra, BJP’ye tam desteğimi vermeye karar verdim” dedi.
Başbakan Narendra Modi’nin liderliği ve Hindistan’ın onun yönetimi altında dünya çapında kazandığı itibarın kararı etkileyen faktörler olduğunu söyledi. Sumalatha, “BJP’ye katılmak istedim ancak yasal hükümler buna izin vermiyor” dedi. “Bağımsız bir milletvekili olarak kalacağım ama Mandya’nın gelişimi için safran partisine katılacağım.”
Cuma günkü duyuru, son birkaç gün içinde BJP liderliğiyle yapılan bir dizi toplantıyla müjdelendi. Aktör oğlu Abhishek’in Mandya’daki bir koltuktan katılması için bir bilet pazarlığı yaptığı iddia edildi, bu iddiayı yalanladı. “Hanedan siyasetini desteklemeyeceğim.
Bu, Tanrıça Chamundeshwari’ye bir yemindir. [deity of Mysuru]”dedi. Siyasi tabanını Bengaluru’ya taşıyacağına dair söylentiler de yaydı. 90 dakikalık basın toplantısında, 59 yaşındaki JD(S)’deki siyasi muhalifleri tarafından kendisine yapılan hakaretler hakkında acı içinde konuştu. ).
“Kararımın riskler taşıdığını biliyorum, ancak meydan okumayı kabul ettim. Artık BJP’ye katıldığıma göre, eleştiri yağmuru daha şiddetli olacağından yolum kolay olmayacak. Modi ve Union Home olarak kalmak için buradayım.” Bakan Amit Shah hanedan siyasetine karşı savaşıyor” dedi. Mücadelesinin, Mandya’da yaygın olduğunu söylediği ve bölgenin büyümesini engelleyen “uyum siyaseti” dediği şeye de yönelik olduğunu söyledi.