Lojistik Parkı: Yeida Yönetim Kurulu, Tappal’da 364 Hektarlık Arazinin Satın Alınmasını Onayladı | Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod

NOIDA: Pazartesi günü Yamuna Otoyolu İdaresi Kurulu, Aligarh’ın Tappal-Bajna bölgesinde önerilen Lojistik Parkı için 364 hektarlık arazinin satın alınmasını onayladı. Ayrıca, yaklaşmakta olan Noida Uluslararası Havalimanı çevresinde ve 10, 9, 21, 28, 29, 32 ve 33 numaralı endüstriyel sektörlerde çevre yollarının inşası için arazi satın alınacaktır.
Lucknow’daki 76. toplantıda YEIDA Yönetim Kurulu, Bulandshahr’ın 55 köyünün YEIDA’nın 2041 Master Planına dahil edilmesini de onayladı. Ayrıca, YİDA’nın yapı yönetmeliğinde havacılık merkezlerine ilişkin ek bir bölüm yönetim kurulu tarafından onaylanmıştır. YEIDA CEO’su Arun Vir Singh, “Lojistik Park projesinin geliştirilmesi için, Dorpuri ve Siyarol köylerinde öncelikli olarak yaklaşık 364 hektarlık arazi satın alınacak” dedi.
“Çevre yol inşaatı açısından, yaklaşmakta olan Noida Uluslararası Havalimanı’nın kuzey, doğu ve batı tarafında arazi edinilecek ve gelecekte tecavüz olasılıklarını korumak için, Otorite ayrıca satın alma ile birlikte arazi edinmeye karar verdi. Karşılıklı mutabakat ile 500 metre genişliğinde yollar yapılıyor” dedi.
Yaklaşan havalimanını koruyacak olan CISF’e konut tesisi sağlamak için Kurum, Sektör 22A’daki 55.219 m2’lik araziyi, havalimanını inşa eden özel imtiyaz sahibinin özel amaçlı bir aracı olan Yamuna International Airport Pvt Ltd’ye devredecektir.
Yetkililer, arazinin e-açık artırma süreciyle değil, grup evleri için arsanın %15’i oranında ek bir oranda tahsis edileceğini söyledi.
Tahsis edildikten sonra arazi YİAPL tarafından satılmayacak veya alt kiraya verilmeyecek veya başka bir amaçla kullanılmayacaktır. Parsel üzerinde önerilen konutların inşaatı, işletilmesi ve bakımı YİAPL tarafından kendi kaynaklarından ve Kurumun Yapı Yönetmeliğine göre yapılacaktır.
Yetkililer, imar planına eklenen 55 yeni köyün bölgenin endüstriyel gelişimine büyük fayda sağladığını söyledi. Bu köylerin Sikandrabad ve Khurja tehsils’e dahil edilmesiyle, Otorite onları yakındaki Chola tren istasyonuna bağlamayı planlasa bile lojistik, depolama ve kargo merkezlerinin kapsamı artacaktır.
YİDA ayrıca yeni bir grup konut programı geliştirmeye karar verdi. Sektör 22D’de, başlangıçta müzayede için üç lot teklif edilir.