kurbanın babası, daireye iyi yerleşmedi, ancak satın aldığımız kişiyi kaybettik diyor | Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod
BÜYÜK NOIDA: Ailenin söylediğine göre, Salı günü bir kanalizasyonda ölü bulunan 19 yaşındaki öğrenci, babasının yeni, daha büyük bir daire almasını ayarladı, böylece odası huzur içinde çalışabilecekti. DieprajProfesörleri ve arkadaşları, Gaur Yamuna Şehrindeki 16 Park Avenue sosyetesinde babası ve iki ablasıyla birlikte yaşayan, hayallerinin peşinden giden parlak bir öğrenciydi.
Baba ve mesleği avukat olan Raj Bahadur, “Oğlum, kızlarım ve ben 15 Aralık’ta bu havayolu şirketine taşındık. Daha önce, 2 BHK dairemizin olduğu Noida Extension’daki Ace City derneğinde yaşıyorduk. Ama oğlum iyi çalışabileceği odası olan 4-BHK’lık bir daire istedi. Yeni dairemize iyi yerleşmedik ama aldığımız daireyi kaybettik.” Karısının Lucknow’da öğretmen olduğunu ve düzenli olarak ziyaret ettiğini ancak onlarla yaşamadığını ekledi. Kız kardeşlerden biri diş hekimi iken, diğeri LLM’ye (hukuk alanında yüksek lisans) devam etmektedir.
“İçeri girmesini istedim. HTE ve 8. sınıftayken onu bir koçluk merkezine kaydettirdi. Ama bir süre sonra benim gibi hukuk okumak istediğini söyledi. Bahadur, okulu bitirdikten sonra onu Eylül ayında Noida’daki Amity Üniversitesi’ne kabul ettik” dedi.
Baba, Deepraj’ı düzenli olarak üniversiteden toplayıp geri verdi, ancak Pazartesi öğleden sonra karısını ziyaret ettiği Lucknow’dan evine döndü ve aynısını yapamadı.
Bahadur, Deepraj’ın Pazartesi günü üniversiteden eve dönerken Noida’dan Pari Chowk’a giden bir otobüse ve ardından Pari Chowk’tan Dankaur’a giden bir otobüse bindiğini söyledi. Otobüsün Deepraj’ı kulüp binasının yakınındaki Greater Noida-Dankaur yolunda bıraktığını da sözlerine ekledi.
Ama Deepraj eve gelmedi. Bahadur Çarşamba günü memleketi Lucknow’da cenazesini yaktı.
Profesörleri TOI’ye, hukuk birinci sınıf öğrencisi olan Deepraj’ın eskiden 90’ın üzerinde puan aldığını söyledi.
Arkadaşları hala kararsız. “Tanıdığınız birinin ölümü hayatınızı alt üst edebilir. İnsanlar, sevdikleri birinin ölümü için farklı şekillerde yas tutarlar. Deepraj’ın yakın bir arkadaşı, “Benim durumumda, çok sevdiğim arkadaşıma ne olduğunu anlayamıyorum” dedi.
“Oryantasyon gününde Deepraj ile tanıştım. Hukuk grubunda, çoğunlukla beşeri bilimler geçmişi olan öğrenciler bulacaksınız, ancak Deepraj ve benim bilimsel bir geçmişimiz vardı. Herkese ‘bilim nhi hopaya toh hukuk krne ka’ dedim socha (bilimi kaldıramadı, bu yüzden yasaya döndü)’ ve Deepraj mizah tarzıyla şakalaşmaya katıldı ve işte bu şekilde bağlantı kurduk’ dedi arkadaşı.
Bir arkadaşı, Deepraj’ın sınıfta şakalar yapması ve ödevlerini her zaman geç teslim etmesiyle diğer öğrenciler arasında göze çarptığını söyledi. “Pazartesi akşamı Deepraj ile son görüşmemi yaptım. Sosyoloji ödevimizi teslim etmemiz gerekiyordu ama o her zamanki gibi geç kaldı ve ödevi ders sırasında bitirdi. Tüm öğrencilerden aynısını profesöre göndermeleri için emir aldım ve o ‘sadece 5 dakika daha’ demeye devam etti.”
Arkadaşı, üniversiteye gelemeyince Salı günü saat 11:00 civarında Deepraj ile iletişime geçmeye çalıştı. “Düzenli olarak üniversiteye gitti. Ancak telefonunun kapalı olduğu ortaya çıktı. Ölüm haberini duyduğumdan beri bin kez okudum” dedi. Deepraj’ın 23 Aralık’ta yapılması planlanan birinci sınıf partisini dört gözle beklediğini söyledi.