Korsan Lukáš Petráček bir kafesin ve karma dövüş sanatlarında maçların hayalini kuruyor

RumBar

Global Mod
Global Mod
Bu maçlarda uzmanlaşmış Clash of the Stars organizasyonu da Františkové Lázně yakınlarındaki Poustka'dan Lukáš Petráček'i (34) büyüledi. Korsan kostümü giydi, sıkı bir çalışma antrenmanına başladı ve kafese olası katılım konusunda organizatörlerle pazarlık yapıyor.

Yıldızların Çatışması adı, karma dövüş sanatlarının hayranları arasında giderek daha fazla yankı uyandırıyor. Bu spor organizasyonunu nasıl algılıyorsunuz, nasıl yaklaşıyorsunuz?
Clash of the Stars, izleyicilere etkileyicilerin ve diğer ünlülerin MMA maçlarını sunan bir organizasyondur. Bana göre bu, bir gecede sosyal ağlarda en çok izlenen proje haline gelen harika bir proje. Ücretli yayınlara ilgi büyük, maçlara katılım da çok geride değil. Bunun en güzel yanı, organizatörlerin daha az tanınan kişilere de fırsat vermesidir. Ayrıca her gala gecesi bir öncekinden daha iyi oluyor, bu da organizasyonun çok iyi bir şekilde büyüdüğü anlamına geliyor.

Clash of the Stars güreşçileri arasına girmeye çalışma fikri nasıl ortaya çıktı?
Bir zamanlar ailece ve aynı zamanda Clash of the Stars hayranı olarak beşinci galanın yayınını izliyorduk ve çocuklarım bana da denemek isteyip istemediğimi önerdiler. Sonunda babanın onlara, eğer hayatta bir şeyi isterlerse, bunu başarabileceklerini göstermesi konusunda anlaştık. Aynı zamanda gösteri şeklinde organizasyona sunabileceğim bir şeyler olduğunu da hissediyorum.

Organizatörlerle iletişime geçmeyi nasıl başardınız? Seçmelere kaydoldunuz mu?
Bu şimdiye kadarki en zoruydu. Sosyal medyada, çoğunlukla da TikTok'ta Challenge'lar yaptım. Korsan kostümüyle videolar hazırladım ve organizatörlerin ilgisini çekeceğini umuyordum. Ayrıca video işlemeyi de geliştiriyorum ve tanıtımcıların bunu fark edip etmeyeceğini görmek için bekliyorum. Uzun bir süreçti. Toplamda yarım yıllık bir çalışma ve içerik oluşturma. Nihayet Karlos Benda ile son videomla onlara ulaşmayı başardım.

Bu, Prag'daki Wenceslas Meydanı'nda korkunç kış aylarında bir video çektiğimiz çok popüler bir Yıldızların Çatışması güreşçisi. Harika işbirliği için Karlos'a teşekkür etmek istiyorum. Organizatörler benimle bu hesap üzerinden iletişime geçti ve her şey tamamlandı. Kuruluşun yönetimine – Tomáš Linh Le Sym, Kub Jír ve ayrıca Tyberius'a (Jakub Tyberiusz Łabudek, Clash of the Stars'ın destekçilerinden biri, not ed.) Clash of the Stars'daki fırsat ve şans için teşekkür etmek istiyorum. .

Güreş deneyiminiz var mı yoksa bu MMA ile ilk temasınız mı?
Bu seviyede güreş tecrübem yok ama hayatımda birkaç kez güreşmek zorunda kaldım. Ben sportif bir tipim. Küçük yaşta uzun yıllar atletizmle uğraştım, bir yıl da boksla ilgilendim. Ama ondan sadece temelleri hatırlıyorum. Temelde sıfırdan başlıyorum, ancak bu onu daha da zorlaştırıyor.

Organizatörleri cezbeden şeyin ne olduğunu düşünüyorsunuz? Nasıl hayran kazanmak istiyorsunuz?
Videoların kalıcılığı ve özgünlüğü bence. Komik videolar çekmeye devam etmeyi ve esas olarak insanları eğlendirmeyi planlıyorum. Başka bir faktör olabilir. Gitar çalıp şarkı söylemeye çalıştığım kendi grubum 7 sins var. Bu aynı zamanda organizatörler için de çekici olabilir.

Pek çok güreşçi takma ad kullanıyor. Kendiniz için birini seçtiniz mi?
Capitán Sinnerman takma adını kullanıyorum. Karayip Korsanları filmini sevdiğim için onu seçtim. İngilizce'den tercüme edilen Sinnerman, günahkar adam anlamına geliyor ve bu da grubumun ismine de uyuyor.

Planladığınız spesifik bir maç var mı?
Spesifik maç henüz tamamen oyunda değil. Clash of the Stars yönetimi şu anda bana rakip arıyor. Zaten bir şeyler hazırlanıyor. Muhtemelen Clash of the Stars 8'de, yani Ostrava'daki gala gecesinde veya başka bir yerde güreşmeliyim. Her şey kesinlikle açıklığa kavuşturulacak. Şimdilik tamamen hazırlıklara odaklandım.

Bir rakip aradığınızdan bahsetmiştiniz. Kiminle savaşacağınıza dair zaten bir fikriniz var mı? Rakiplerin seçimi aslında nasıl gerçekleşiyor?
Bir düşününce, henüz kimseye özel olarak meydan okumadım. Konuşmamız aracılığıyla bunu deneyebilirim. Bu yüzden Matouš Kaluba'ya bir maç için meydan okuyorum. Ya da cesaret eden herkes. Neyse, Matouš da bir şarkıcı, bence ilginç olabilir. Şarkı söyleme savaşı bile yapabiliriz. Aksi halde genellikle organizasyon tarafından size rakipler atanır veya birisinin size meydan okuması gerekir. Aynı zamanda maçı çekici bir maç haline getirmek ve seyircinin onu izlemekle ilgilenmesi de önemli.

Eğitiminiz nasıl? Hayatınızı değiştirdi mi? Mesela bazı ünlü güreşçiler gibi zayıflamaya mı ihtiyacınız var?
Eğitimim oldukça zorlu. Normalde çalıştığım için zaman bulmam gerekiyor. Ben her gün antrenman yaparım. Hayatımı vahşice değiştirdi. Sigarayı bıraktım, mümkün olduğu kadar zaman ayırıyorum ve tabii ki formda olmak istiyorum. Kilo vermem değil, kilo almam lazım. Bir kaç kilonun fazla olması daha iyidir. Diyet de buna karşılık geliyor; örneğin daha fazla karbonhidrat eklemek zorunda kaldım. Her şeyi takip etmem gerekiyor ama hoşuma gidiyor. Bu arada Karlos Benda bana diyet konusunda biraz yardımcı oldu.

Yıldızların Çatışması NEDİR?

Organizasyon 2021 yılında kuruldu, ilk turnuvası 2022 yılında düzenlendi. Oktagon MMA organizasyonunun eski güreşçisi Tomáš Linh Le Sy tarafından kuruldu ancak spor performansından ziyade influencer ünlülerin popülaritesinden yararlanmaya karar verdi. Ayrıca güreş saçmalıklarını daha da hararetli bir şekilde ele geçiren kıskançlıklarından ve övünmelerinden. B4THECLASH olarak adlandırılan Clash of the Stars turnuvası öncesindeki röportajlar tuhaf, kaba ve çoğu zaman şiddet içeren sahnelere sahne oluyor.

Bazı profesyonel güreşçiler Clash of the Stars'ı biraz küçümseyebilir. Bunu spor performansıyla ilgili olmayan bir gösteri ve sirk olarak görüyorlar. Bu konudaki fikriniz nedir ve bu durum örneğin koç ararken sizi sınırlamadı mı?
Profesyonel güreşçilerin fikrini almıyorum ama burada benzer bir sirk eksikti. Sahip olduğu izleyici kitlesine bakın. İnsanlar bundan keyif alıyor ve sonuç bu. Bu bir gösteri ve böyle olması gerekiyor. Herkes istediğini söylesin ama beğenmiyorlarsa gereksiz yere saldırmayın. Koç bulma sorunu büyüktü. Bazıları, hazırlığın yeterince ciddiye alınmadığını düşündükleri için bununla hiçbir şey yapmak istemezler.

Şu anda sizi kim eğitiyor?
Başlangıçtan itibaren uzun süredir dövüş sporlarıyla uğraşan ağabeyim Martin'den eğitim aldım. Bir sonraki koçun adını henüz yayınlamamayı tercih ediyorum. Yapabilir miyim bilmiyorum.

Bir gün geçimini sağlamak için güreş yapmayı hayal ediyor musun? Artık hazırlığınızı kendi kaynaklarınızla mı finanse ediyorsunuz?
Bu zor bir soru ama buna karşı çıkmıyorum. Çok keyif alırdım. Şimdi her şeyi kendim finanse ediyorum ama buna değer.

Favori güreşçileriniz ve rol modelleriniz var mı?
En sevdiğim MMA dövüşçüsü Monster Prince. Bu tam bir kasap ve tamamen eski tarz. Sonra kesinlikle Attila Végh, Patrik Kincl, Karlos Vémola. Çocukluğumun kahramanlarını da unutmamalıyım. Sylvester Stallone'un canlandırdığı Rocky Balboa, film ortamından belli oluyor. Bu tam anlamıyla bir motivasyon filmi serisi. Sonuçta bu resimlerdeki müzikle antrenman yapıyorum, bu çok açık. Kardeşimi üzmemek için kardeşim Martin de benim rol modelimdir.

Sivil faaliyetlerinizi sınırlayabilecek bir yaralanmadan korkmuyor musunuz?
Ben bu konuda düşünmüyorum. Kesinlikle korkmuyorum çünkü kaldırımda yürüseniz bile başınıza bir şey gelebilir. Takılırsın, kafanı kırarsın ve güreşçi olmana bile gerek kalmaz. Her zaman ve her yerde incinebilirsin. Burada biraz zarara karşı çıkıldığı doğru ama dediğim gibi aşırıya kaçılmasına izin vermiyorum.

Aileniz güreş çabalarınızı nasıl algılıyor? Desteklendiğinizi hissediyor musunuz?
Bu konuda bana en çok çocuklar destek oluyor, bundan mutlu oluyorlar. Onların sayesinde orada en iyi performansımı göstermek isteyeceğim. Hem şovun içinde hem de maçın kendisi. Eşim başta pek beğenmedi, şimdi de pek beğenmiyor ama giderek daha rahat etmeye başladı. Kardeşim ve çevremdeki herkes bana çok destek oluyor.