Köpek toplum içinde dövülerek öldürüldü, Rwa ve gardiyanlar tutuklandı | Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod

NOIDA: Büyük Noida polis kimliği belirsiz gardiyanları tuttu ve RWA Lüks bir topluluğun üyeleri – AWHO Gurjinder Vihar – Beta 2’de, 4 Mart gecesi bir sokak köpeği iddiaya göre dövülerek öldürüldü.
Olay, derneğin 2 numaralı kapısına kurulan güvenlik kamerası tarafından da saniye saniye kaydedildi. Ancak RWA başkanı iddiaları yalanladı.
Polis, FIR’ın IPC’nin 34 (ortak niyet), 120B (suç komplosu) ve 429 (hayvanları öldürerek veya sakatlayarak yaramazlık) bölümleri ve Hayvanlara Zulmü Önleme Yasası uyarınca Beta 2 polis karakolunda bir şikayet üzerine açıldığını söyledi. toplumun bir sakini olan bir besleyiciden.
Mahalle sakini şikayetinde, bir taksicinin dernekten bekçilerin kara köpeği dövdüğünü gördüğünü öğrendiğini iddia etti. Taksici müdahale etmeye çalışırken, bekçiler köpeğin çıldırdığını söyledi.
“Bunu duyunca söz konusu köpeği aramaya çıktım ama hiçbir yerde bulamadım. Polis, gardiyanların köpeği sopalarla dövdüğünü gösteren yaklaşık 45 dakikalık (taksi şoförünün verdiği süreye göre) görüntülerin alınmasında etkili oldu” dedi.
Şikayetçiye göre, gardiyanlar RWA üyeleri adına derneğin köpeklerini sık sık dövdüler. “Son yedi yıldır toplulukta köpek besliyorum. Söz konusu köpek, Greater Noida Authority tarafından kısırlaştırıldı ve aşılandı.”
Ancak derneğin RWA başkanı Pushpendra Kumar, iddiayı “yanlış” olarak yalanladı. “Gardiyanlara asla bir köpeği öldürmelerini emretmedik. Toplumumuzda 45 sokak köpeği var. Hukuki olarak bu konunun mücadelesini vereceğiz” dedi.
Beta-2 karakolunun SHO’su Vinod Kumar Mishra, “Bir FIR kaydedildi ve konuyla ilgili soruşturma sürüyor” dedi.