Klára, Cheb'deki kiliselerin olduğu gecede, Amerikan bozkırlarında çizmelerin alkışlarını duyabilirsiniz

RumBar

Global Mod
Global Mod
West End Band da burada özgün bestelerini sunacak. Cheb'deki Batı Bohemya Tiyatrosu'ndan aktör Jindřich Skopec konuşma sorumluluğunu üstlendi.

“Daniel Majling'in Ruzká classica adlı kitabından manzaralı bir okuma yaptım. Hayır, bu bir hata değil, başlık aslında iki zet ile yazılmış” diyen aktör, bunların ana karakterleri Tolstoy, Dostoyevski veya Çehov'un kitaplarındaki kahramanlara benzeyen kısa öyküler olduğunu ekliyor.

Jindřich Skopec, “Her şey çok eğlenceli ve esprili bir şekilde tasarlanmış, ancak edebiyatın büyüklerine büyük bir saygı duyularak tasarlanmış” diye vurguluyor. “Genç neslin de ilgisini çekebilecek mükemmel komik hikayeler olacak. Bütün bunları bir şeye benzetecek kelime bulmakta zorlanıyorum… Konuyu öğrenmek isteyen herkesin Cuma akşamı Klára'ya gelmesi en iyisi olur. Burada tüm duyuların aklı başına geleceğini garanti ediyorum” diyerek oyuncuyu akşam gösterisine davet ediyor.

Geçmişte Prag'daki Zig – Zag grubunda dans eden ve 10 yılı aşkın süredir Sova Çocuk Evi'nde step çemberine liderlik eden, adı geçen step dansı grubu Martina Ordošová da çeşitli katılımlarla etkinlikte sahne alacak. “Şu anda doğum iznindeyim, bu yüzden haftada bir kez üç saat buluşuyoruz. Her zaman yeni başlayanlardan ileri seviyeye kadar. İkisini bir araya getirmek zor” diye itiraf ediyor Martina Ordošová.

Sanki başka bir dünyadaymış gibi

Ancak ona göre müzik ve danssız bir hayat düşünülemez. “Benim için bu bir dinlenme, evdeki görevlerimden küçük bir kaçış. Üstelik dans etmeyi seviyorum. Dans etmeyi, şarkı söylemeyi veya piyano çalmayı bırakırsam muhtemelen ölürdüm” diyerek gülüyor ve müziğin ve hareketin soluduğu hava gibi olduğunu ekliyor.

Cuma günkü etkinlikte yaşları 12 ile 30 arasında değişen sekiz dansçı onunla birlikte performans sergileyecek. Müzik eşliğinde veya müzik eşliğinde dans edilecektir. Performans sırasında gergin olup olmadığı sorulduğunda Martina Ordošová, asla gergin olmadığını söylüyor.

“Doğru, başlamadan önce biraz korkuyorum. Gösteriyi beğenmek ve ne kadar antrenman yaptığımızı herkese göstermek konusunda endişeliyim. Ama dans pistine çıktığımda ve müzik çalmaya başladığında her şey aklımdan çıkıyor. Sanki kendimi başka bir dünyada bulmuşum gibi, cennetteyim” diye ekliyor.