katkı: 11 yılda 23 cr’ye yükselen katkı, Gnida iki inşaatçıya kurtarma sertifikası veriyor | Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod

NOIDA: Greater Noida Sınai Kalkınma Otoritesi (GNIDA), ödeme yapılmadığı için iki inşaatçıya karşı kurtarma sertifikası verdi katkı son on yılda Rs 23 crore tutarında. Her iki belge de iade edilmek üzere Bölge Sulh Ceza Hakimliği’ne gönderildi.
Yetkililer, iki geliştiricinin Zeta 1’deki Assotech Realty ve Beta 2’deki AVJ Developers olduğunu söyledi.
Yetkililer, hareketin GNIDA CEO’sunun talimatlarını takip ettiğini söyledi Ritu Maheshwariinşaat departmanı üyeleri ile bir araya geldi.
“Assotech’e 2005 yılında 7 hektar tahsis edilmişti. Müteahhit projeyi tamamlamasına rağmen 2012 yılından bu yana Kuruma herhangi bir aidat ödememiştir. Geliştiricinin arazi primi ve ek tazminat olarak yaklaşık 13,4 Rs borcu vardır. AVJ Developers’a 2009 yılında 1 hektarlık bir arsa tahsis edildi. 2013’ten bu yana yaklaşık 10 Rs tutarında ödenmemiş bir miktar biriktirdi” dedi. Aditi SinghGNIDA’daki ek CEO.
Yetkili, birkaç hatırlatma ve bildirimin ardından adım attığını da sözlerine ekledi.
Ayrıca, 3 eğitim kurumunun arsa tahsisi de aidatların ödenmemesi ve projelerin tamamlanmasının gecikmesi nedeniyle iptal edildi. Kurum şimdi bu parsellerin geri alınmasına ve yeniden parsellenmesine karar vermiş, orada yeni projeler ortaya çıkabilsin ve kalan miktar geri kazanılabilsin.
Singh, arazinin Greater Noida Hostel’e ve Bilgi Parkı 5’teki altyapıya tahsis edildiğini söyledi, Pelican Friends Şakti Samiti Sektör 2’de ve AP Eğitim Hizmetlerinde Phi 3’te. Noida Hostel’in GNIDA Rs 21.4 crore borcu varken, Pelican ve AP Eğitim Hizmetlerinin sırasıyla 2.4 Rs ve 1.8 Rs yatırması gerekiyordu.
Yetkililer, kurumlara on yıldan uzun bir süre önce arazi tahsis edildiğini, ancak zamanla aidatlarını ödeyemediklerini söylediler. Kendilerine de birkaç tebligat gönderildiğini ancak yanıt vermediklerini de sözlerine eklediler.
Yetkililer, geçen yılın Kasım ayından bu yana GNIDA’nın 11 kurumsal arsa ve altı bina arsasının tahsisini iptal ettiğini söyledi.