Karnataka: GT Devegowda mega rallide eleştirmenlere meydan okuyor | Haberler

FontikUpa

Member

MYSURU: Kıdemli JD(S) milletvekili Pazar günü bir meydan okumayla, GT Devegoda yalnız olmadığını ve Chamundeshwari meclis segmentindeki seçmenlerin onun adına konuşacağını söyledi. Kendisine arkadan bıçaklayıcı dedikten ve güce aç olmakla suçladıktan sonra JD(S)’den Kongre’ye geçen muhalifleri hedef aldı.
Devegowda, Daripura’da Chamundeshwari segmentinde 50.000’den fazla kişinin katıldığı mega bir miting düzenledi ve platformu eleştirmenlerini hedef almak için kullandı. Toplantı, oğlu GD Harish Gowda ve JD(S) Gençlik Departmanı Başkanı Nikhil Kumaraswamy’nin doğum günü münasebetiyle düzenlendi. Gücünün mega gösterisiydi.
İsim vermeden, seçmenlerin kendisini eleştirenlere cevap vereceğini söyledi. Eyaletteki bölgesel partiyi kurtarma gereğini vurguladı ve seçilmesinin HD Kumaraswamy’nin üçüncü kez CM’nin gaddisine gitmesine yardımcı olacağını söyledi. “Bir rakip, 5.000 kişiyi toplayamayacağımı söyledi. Bu miting ona bir cevaptır” dedi.
Nikhil, parti lideri HD Deve Gowda’nın 90 yaşında olmasına rağmen partiyi güçlendirmeye çalıştığını söyledi. “Bölgesel parti hayatta kalmalı” diyerek gençleri toplu halde partiyi desteklemeye çağırdı. “Üç aylık bir sıkı çalışma daha ve partinin daha fazla sandalye kazanmasına yardımcı olacak.”
Nikhil, siyasete girmek istemediğini ve daha çok sinema kariyeriyle ilgilendiğini açıkladı. “Ama kaybettiğim Mandya Lok Sabha segmentinden atıldım. Ancak ben halkın yanında kaldım” dedi.
Komşu Hunsur segmenti için JD(S) adayı Harish Gowda şunları söyledi: “Aile eleştirmenlerimizden bazıları bana suçlu dedi. Sertifikalarına ihtiyacım yok. Benim için önemli olan insanlar” dedi