Karnataka CM Basavaraj Bommai özel engelliler için daha fazlasını vaat ediyor | Haberler

FontikUpa

Member

MYSURU: Başbakan Basavaraj Bombai Pazar günü, engelli insanlara yardım amaçlı planlar için ayrılan bütçeyi artıracağını söyledi. Özel ihtiyaçları olan insanların topluma yük olmadığını vurguladı ve onların onurlu bir şekilde yaşamalarını sağlamanın hükümetin sorumluluğunda olduğunu söyledi.
Birlik Sosyal Adalet ve Güçlendirme Bakanlığı’nın yetki alanına giren Engellileri Güçlendirme Departmanı, özel ihtiyaçları olan insanlara kaynak ve kaynak sağlamak için ülke çapında 68 Lok Sabha segmenti seçmişti. Chamarajanagar Lok Sabha segmenti, program kapsamında Karnataka’dan seçilen tek segmenttir.
Bu cihazları Nanjangud’daki engelli insanlara teslim ettikten sonra, bombai dedim özel yetenekli insanlara toplum tarafından saygı duyulmalıdır. Fiziksel bir engelin hayalleri gerçekleştirmenin önünde bir engel olmaması gerektiğine dikkat çeken Başkan, hükümetin özel ihtiyaçları olan insanlara odaklandığını söyledi.
“Bedensel engelliler için aylık ücret topladım” dedi. “Hükümet, Birlik Bakanlığı programından bir ipucu alacak ve muhtaçlara yardım sağlayacak. ”
Eski Birlik bakanı ve Chamarajanagar Milletvekili V Srinivas Prasad, merkezin Chamarajanagar montaj segmentinde 1.690 engelli kişiye fayda sağladığını söyledi. Nanjangud montaj segmentinde, 1.691 engelli kişi 1,5 milyar Rs değerinde yardım alacak.