Karnataka anketleri: Yardımcıları BJP’li yetkililere göre lider V Somanna’nın tam potansiyeline sahip | Haberler

FontikUpa

Member

MYSURU/ SHIVAMOGGA: takipçileri BJP Bakanı V SomannaBJP’den Kongre’ye geçtiği bildirilen bir araya geldi Mysuru Perşembe günü, liderlerinden safran ziyafetinden ayrılmamalarını istedi. BJP alıcısının uzun süredir partide çalışan Somanna’yı terfi ettirmesi gerektiğini söylediler ve BJP’nin iktidara gelmesi durumunda partiden kendisini başbakanlığa yükseltmesini istediler.
Siyasi geleceği hakkında geri bildirim topladılar ve onunla birlikte olacaklarını söylediler. Bu, siyasi çevrelerde Somanna’nın Mysuru şehrindeki KR meclis segmentini izlediği ve Chamarajanagar montaj segmenti.
Bu arada taraftar toplantısı KR segmentinde bir kafede yapıldı. Bu, Brahmin liderlerin BJP’den görevdeki MLA SA Ramadas’ın davalarını destekleyemediğini söyleyerek değiştirmesini istemesi sırasında geldi. Lingayat liderleri, Ramadas’ın Lingayat karşıtı bir tavır aldığından da şikayet etmişlerdi.
Toplantıda liderler, BJP alıcısından Mysuru ve Chamarajanagar’ın ikiz bölgelerindeki sayıları artırmak için Somanna’nın siyasi zekasını kullanmasını istedi. Somanna’nın birçok topluluğun iyiliği için çalışarak büyük bir taraftar kazandığını ve bunun parlamento seçimlerinde parti sayısını artırmak için kullanılması gerektiğini savundular.
Eski MLC ve BJP lideri KR Mallikarjunappa, Somanna’nın partinin buradaki kampanyasına değer katacak olan kardeş ilçelerin gelişimi üzerinde çalıştığını söyledi.
BJP lideri Mallesh, Chamul şefi Nagendra, Chamarajanagar ZP eski başkanı Shailaja Mallesh ve Veerashiva Mahasabha lideri Kadsoge Shivabasappa katıldı.
Kıdemli Kong lideri Shrinivas istifa etti
Partinin bölge başkanı olarak görev yapan kıdemli kongre lideri TN Shrinivas partiden ayrıldı.
Shivamogga’da TOI’ye konuşan, Kongre’nin üst düzey liderlerin dini olarak savunduğu değerleri kaybettiğini söyledi. “Bağımsız olarak Sagar’ın seçimine itiraz etmeye karar verdim” dedi.
“1980’lerin başında gazeteciydim. İlk kez 1986’da Sagar Belediyesi için koştum ve tek kuruş yatırım yapmadan kazandım. Kongre liderleri, BJP’nin kötü yönetimi nedeniyle halkı etkileyen sorunları ele alamadı. İlçe halkı arazi hakları sorunlarıyla karşı karşıya. Ancak aynı şey Shivamogga Bölge Kongre Komitesi tarafından görmezden geliniyor Eski MLA Madhu Bangarappa’ya (eski CM S Bangarappa’nın oğlu) parti tarafından üç sorumluluk görevi verildi.”