Karlovy Vary taraftarı Pfeffer, en azından sanal olarak takımla birlikte olduğumu söylüyor

RumBar

Global Mod
Global Mod
Daniel Pfeffer
| Fotoğraf: VK ČEZ Karlovy Vary

Jübile onuncu sezonu Karlovy Vary’de sizi bekliyor. Hangi konuda özel olmalı?
Kulağa uğursuz geliyor, onuncu sezon. Umarım altındır. Bu konuda çok özel olurdu.

Personelin üçte ikisi değişti ve tamamen yeni bir koç üçlüsü geldi. Deneyimlerinize göre tüm ekibin “oturması” ne kadar zaman alıyor?
Uzun sürmeyeceğine inanıyorum. Şu anda milli takımda olduğum için teknik direktörle telefonda konuştum. Her şeyi düşünmüş ve hazırlamış.

Ancak bazen takımın sadece sezon boyunca oynaması bir avantaj olabiliyor, böylece form doğru zamanda gelişebiliyor…
Şu anda birçok çocuğun milli takımlarda görevlerini yerine getirdiği bir gerçek, dolayısıyla yıl boyunca oynamaktan başka seçeneğimiz kalmayacak. Ancak sezonun kaderi play-off’larda belirlenecek ve bunun için bolca zamanımız olacak.

Ekstraleague takımı Karlovarska, idmanlara üç temsilci olmadan başladı. Eğitim sürecine yapılan bu müdahale nedir?
Önemli olan ilk golcünün yokluğu, yeni oyuncularla oynaması gerekiyor ama dediğim gibi sezon uzun olacak ve oynamak için hala zaman olacak.

Artık Avrupa Şampiyonası ve Olimpiyat elemeleri sizi bekliyor. Karlovy Vary’deki takım arkadaşlarınızla iletişiminiz nasıl?
Çocuklarla yazıyoruz, onlar da bana hazırlıkların gidişatı hakkında bilgi veriyorlar. Hem o hem de ben dahil olmak için zaman zaman teknik direktörü arıyorum ve kulüp yönetimiyle de temas halindeyim. En azından sanal olarak orada olmaya çalışıyorum.

Önümüzdeki hafta Sırbistan’da milli takımla iki hazırlık maçı sizi bekliyor. Maçın ritmini nasıl bekliyorsunuz?
Estonyalılar ve Rumenlerle zaten birkaç hazırlık maçımız vardı, ancak Sırbistan ile bu Avrupa düzeyinde yüksek bir test olacak. Nasıl dayanacağımızı merak ediyorum.

Peki Kuzey Makedonya’daki Avrupa Şampiyonası’nda milli takımdan ne bekleyebiliriz?
Mücadele etmek istiyoruz ve sonuca açız. Amacımız gruptan en iyi şekilde çıkmak.

İsimleri öğreniyorum. Takımın hazırlıkları iyi başladı, teknik direktör memnun

Voleybolun tam koçluk üçlüsü Karlovy Vary bir ateş vaftizi yaşadı. Liam Sketcher, teknik direktör olarak görev yaptığı dördüncü kulübünde sezon hazırlıklarına başladı. 40 yaşındaki Avustralyalı şu anda asistanlar Jakub Salon ve Jan Šídl ile çalışıyor. Sketcher, “Başından beri birbirimizle oturduğumuzu görüyorsunuz ve zaman geçtikçe birbirimizden iyi şeyler öğrenebileceğimizi düşünüyorum” diyor.

Şu ana kadarki hazırlıklar ve genel olarak Karlovarska takımı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Harika bir ilk haftaydı, çocuklar büyük bir heyecanla idmanlara girdiler. Kişisel olarak benim için sonunda takımdaki belirli yüzlere isim verebilmem çok güzel.

Karlovy Vary takımı her zamanki gibi banliyö voleybol kampı kapsamında çocuklarla idmanlara başladı. Ekstra lig A’yı küçüklerle buluşturma fikri hakkında ne düşünüyorsunuz?
Karlovy Vary’de tüm spor camiasının bir parçası olduğumuzun farkına varmak önemli. Bu fikir gerçekten hoşuma gitti, çünkü voleybolcuları burada birleştiriyor, bunu herkesin kulübümüzdeki etkinliklere dahil olması için eşsiz ve önemli bir fırsat olarak görüyorum.

Çek Cumhuriyeti Extraliga’sında yenisiniz ve her iki asistanınız da kulübü yeni tanımaya başlıyor. İşbirliğiniz nasıl?
Asistanlarımla birlikte deneyim ve coşkunun ideal bir karışımı. Başından beri birbirimizle oturduğumuzu görüyorsunuz ve zaman geçtikçe birbirimizden iyi şeyler öğrenebileceğimizi düşünüyorum.

Hazırlık aşamasında, uzun süredir Avrupa Şampiyonasına hazırlanan birçok temsilciden mahrum kalacaksınız. Eğitim sürecinde bir sorun mu var?
Bu, uluslararası voleybol takviminin gerçeğidir. Tabii burada zaten tam kadro olmak güzel olurdu ama bir yandan da bunu milli takımların talep ettiği kalitede oyuncularla çalışmak olarak değerlendiriyoruz.