Karlovy Vary Norveç'te avlandı. Temsilci forvet Salsten geliyor

RumBar

Global Mod
Global Mod
“Eirik her iki tarafta da iyi hokey oynayan tipte bir oyuncu, ileri ve geri oynayabilir, hem güç oyununda hem de zayıflamada geçerli. O, sistemimize uyan dürüst bir oyuncu ve canının yandığı yerlere gitmekten korkmuyor” dedi Batı Bohemya koçu Pavel Patera.

Yirmi dokuz yaşındaki Salsten şu ana kadar Storhamar'da çalışıyordu ve formasıyla bu yıl kariyerinde ikinci kez Norveç ligini domine etti. Beşinci Dünya Kupası maçına milli takımla çıktı ve yedi maçta iki gol attı ve bir asist ekledi. Artık ilk yurt dışı görevi onu beklemektedir.

“Öncelikle yeni sezonu ve yeni takım arkadaşlarıyla tanışmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Ayrıca Karlovy Vary'nin şehri hakkında da çok güzel şeyler duydum. Norveç'teki eski takım arkadaşım Jakub Kindl buranın bir kaplıcalar şehri olduğunu ve çok güzel olduğunu söyledi. Onu görmek için sabırsızlanıyorum” dedi Salsten.

Dünya Kupası'nda Çek ekibine karşı da gol atan hücum oyuncusu, Energie'nin buzda hazırlıklara başlayacağı temmuz ayı sonunda Karlovy Vary'ye katılacak.