Karlovy Vary Bölgesi elektriğin fiyatını zaten sigortaladı, bunu yerli üretici sağlayacak

RumBar

Global Mod
Global Mod
“21 Eylül’de borsadaki en düşük katsayılı 2024 yılı elektrik tedarikçisi için yarışma başlattık. Yani, bir marj artı tedarikçinin malzemeleri güvence altına alma maliyetleriyle. SUAS Commodities şirketi bu hale geldi,” diye doğruladı Vali Yardımcısı Karel Jakobec. Söz konusu katsayı 1.074’tür. Milletvekili, “En azından Eylül ayında, bu gösterge kapsamında PXE’de işlem yapmanın en iyi sonucu bu” diye ekledi.

Jakobec’e göre bölge, sözde adım adım satın alma için yarıştı. Milletvekili, “Yıl sonuna kadar sözleşmeye konu olan elektriğin tamamını satın almış olacağız ve böylece 2024 yılı fiyatı net olarak belirlenmiş olacak” dedi. Şimdi elektrik enerjisi fiyatının dört adımda kademeli olarak sabitlenmesi gerekiyor. Sonuncusunun 15 Aralık’a kadar yapılması gerekiyor” diye ekledi Jakobec. 2024 yılı için talep edilen elektrik hacmi 19.269 MWh, yani iki gigawatt saatin altında.

Şehirler ve belediyeler de bölgeden alışveriş yapıyor

Önümüzdeki yıl Sokol şirketi SUAS Commodities, Karlovy Vary Bölgesi’nin tamamındaki binlerce tüketim noktasına elektrik tedarik edecek. Bunlar bölgenin kendi organizasyonlarının yanı sıra, ona katkı sağlayan kuruluşlar ve ayrıca bölge ile merkezi satın alma sürecine katılan bazı şehir ve belediyeler de olacak.

Jana, “Diğerlerinin yanı sıra, Karlovy Vary’deki İlk Çek Spor Salonu, ISŠTE Sokolov, Yaşlılar Spáleniště Cheb Evi, Mariánské Lázně’deki Belediye Kütüphanesi veya Horní Slavkov, Josefov, Andělská Hora veya Toužim kasaba ve köyleri olacak” dedi. SUAS Grubu sözcüsü Pavlíková.

“Şirketimiz Çek Cumhuriyeti’ndeki müşterilere rekabetçi fiyatlar ve yüksek kaliteli hizmetler sunabilmektedir. Müşteri portföyünün geliştirilmesi, enerji pazarındaki konumumuzu sağlamlaştırma yolunda önemli bir adımdır. SUAS Grubunda üretim kaynaklarına sahibiz, müşterilerimize enerji krizinin sona ermesinden sonra takdir edecekleri arz güvenliği sağlıyoruz”, diye vurguladı SUAS Commodities’ten Žaneta Müllerová.

Ona göre avantaj, SUAS Group yani SUAS Commodities’in doğrudan Karlovy Vary bölgesinde yer alması ve uzmanlarının bölgenin sorunlarını ve ihtiyaçlarını bilmesi. Ancak bu, şirketin başka yerlerde başka önemli siparişlerinin olmadığı anlamına gelmiyor. Müllerová, “Örneğin, Olomouc Bölgesi ve Vysočina Bölgesi için Çek Cumhuriyeti Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Çek Televizyonu için veya Çek Cumhuriyeti Karayolları ve Karayolları Müdürlüğü” diye doğruladı.