Jewar’daki beş okul hükümet programı kapsamında iyileştirilecek | Noda haberleri

RumBar

Global Mod
Global Mod
Greater Noida: Mukhyamantri Abhyudaya Yojana altında, Gautam Budh Nagar’daki 13 ilkokul Abhyudaya bileşik okullarına dönüştürülecek.
İlk aşamada, Jewar’da Tirthali, Sabota Mustafabad, Jhuppa, Jewar Khadar ve Chiroli dahil olmak üzere beş okul seçildi. İkinci aşamada ilçede sekiz okul geliştirilecek.
Plana göre 1. sınıftan 8. sınıfa kadar okullar devralınacak ve akıllı sınıflar alanında tüm teknik ve modern olanaklarla donatılacak.
“Akıllı sınıflar doğrultusunda eğitim verecek olan Abhyudaya Kompozit Okullarına 1. sınıftan 8. sınıfa kadar yaklaşık 800 öğrencinin alınması için düzenleme yapılacak. GB Nagar İlköğretim Sorumlusu Aishwarya Lakshmi, “Okullar fen dersleri için kütüphane, bilgisayar laboratuvarı ve laboratuvar tesisleri gibi tüm modern tesislerle donatılacak.”
Yaklaşık 3.000 m² araziye sahip okullar bu projeden yararlanabilecek olup, bu tür okulların inşaatı çevre dostu ve depreme dayanıklı teknoloji ile donatılmış olacaktır.
Ayrıca okullarda öğle yemekleri, yemekhane, mutfak, çeşitli el yıkama yerleri, içme suyu üniteleri, bisiklet kulübesi ve diğer araçlar için park yerleri sağlanacaktır.
Bu okullar tahmini Rs 3.5 crore maliyetle geliştirilecek. Yamuna Otoyolu Sınai Kalkınma Kurumu’ndan (YEIDA) bir kaynak, beş okulun geliştirilmesi için ihale sürecinin yakında başlayacağını söyledi.
“Kaliteli eğitim için çok çalışıyoruz. Lakshmi, çocukların daha iyi bir çevreden yararlanabilmesi için tüm ilkokulların denetimini artırdı” dedi.